Македонија со убедлива победа над Јапонија во првиот дуел на СП


4 копии

Македонија загуби од Исланд и го освои четвртото место во групата во Минхен, што значи нема да продолжиме во главната фаза, туку ќе се бориме за пласман од 13 ...
| | веќе видена | слични

Македонската ракометна репрезентација го има посакуваното водство на полувреме против Исланд. Водиме со 13:11 и остануваат уште 30 минути, за да стигнеме до ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Немаше многу светли точки во македонската ракометна репрезентација на вчерашниот меч против Шпанија и убедливиот пораз, посебно не во второто полувреме кога се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Мајките кои се на породилно денеска ќе излезат на нов втор по ред протест пред Владата, во обид да издејствуваат укинување на одлуката во среда да се вратат на ...
сите 302 | | | веќе видена

Бугарски академици, историчари, политичари сегашни и поранешни, деновиве водат агресивна кампања за сквернавење на ликот и делото на апостолот на македонското ...
сите 2 | | | веќе видена

Поминаа два дена откако Врховниот суд ја потврди четиригодишната затворска казна за поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкуловска и во ...
сите 132 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести утринава ќе се состане за да ја разгледа можноста за воведување дневен престој во училиштата, а одлуката ќе зависи од ...
сите 391 | | | веќе видена

Брисел и особено Берлин треба јасно да и стават до знаење на бугарската влада дека ова е навистина глупава идеја, вели во интервју за Дојче веле германскиот ...
сите 262 | | | веќе видена

Нашите православни граѓани да бидат еднакви со останатите православни христијани во светот, побара шефот на државата од Вселенскиот партијарх, Вартоломеј. Во ...
сите 25 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија со убедлива победа над Јапонија во првиот дуел на СП

Од:
До кого (е-маил):
Порака: