(Видео) Ќе го продолжи ли епидемијата на морбили зимскиот распуст?


Викендот што е пред нас е последниот од тринеделниот зимски распуст за учениците. Од понеделник тие се враќаат во училишните клупи и започнува второто ...
| | веќе видена | слични

Нема да се одложи почетокот на второто полугодие. Ваква одлука донела Комисијата за заразни болести при Министерството за здравство. Ова се случува иако многу ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со потврди од матични доктори дека може да има контраиндикации од МРП вакцината родители се правдале дека детето треба да го примат во градинка. На состанок на ...
| | веќе видена | слични

Комисијата за заразни болести на денешната седница одлучи да му предложи на Министерството за здравство и на останатите надлежни да не се одложува почетокот на ...
| | веќе видена | слични
20 копии

Пред да започне вакцинацијата против мали сипаници на децата и по скопските училишта в понеделник, на родителите прво ќе им биде одржана лекција за важноста на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нема да се продолжи зимскиот распуст поради епидемијата на морбили. Ќе има теренска вакцинација во училиштата. Вакви препораки до министерот за здравство ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство информира дека до денеска до 13 часот на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје се хоспитализирани уште две ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како малку да им беше малтретирањето на Ромите во Битола, па се најде уште еден „јунак“ кој почна прво нас да не навредува, од само за него разбирливи причини, ...
сите 148 | | | веќе видена

Ветувањето на актуелниот премиер на СДСМ, Зоран Заев државниот јавен обвинител да биде на предлог на опозицијата, дадено пред пет години, сега е неприфатливо ...
сите 128 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска повторни упати порака и потсетување до родителите кои користат продолжено породилно боледување и до ...
сите 189 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи го потврди вчерашниот инцидент во болницата во Куманово. Во дневниот извештај на МВР се наведува дека во саботата во 09.07 ...
сите 232 | | | веќе видена

Десетте прилепски дрвократци кои деновиве претепаа петмина припадници од шумската полиција од Чашка на патот Извор- Прилеп кај селото Степанци од синоќа се во ...
сите 52 | | | веќе видена

Нови 141 случај со Ковид-19 од 1.559 тестирања беа евидентирани во вчерашниот извештај на Министерството за здравство за изминати 24 часа. Починат е пациент од ...
сите 221 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Ќе го продолжи ли епидемијата на морбили зимскиот распуст?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: