РИСТОВСКИ: Беше потешко отколку што изгледаше, а и Јапонија беше комплетна енигма за нас пред СП

Главниот виновник за убедливиот старт на Македонија на СП, „министерот за одбрана“ Борко Ристовски беше задоволен од стартот, иако има работи на кои ќе мора да ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Кога пандемијата со коронавирусот е во полн налет, бројот на инфицирани расте, болничките капацитети се полнат, а здравствените работници се преморени, важно ...
сите 402 | | | веќе видена

Филипче урива рекорди секој ден. Црн петок за Македонија и граѓаните – заразени 934 лица. Бројот на активни случаи надмина 9.000, а бројот на починати се движи ...
сите 311 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (30.10.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот, Само на територијата ...
сите 354 | | | веќе видена

ЗА 24 ЧАСА ИМАМЕ НОВ РЕКОРД НА ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУСОТ Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2748 тестирања, а ...
сите 74 | | | веќе видена

На две локации во Скопје, односно во Карпош и Лисиче, денеска се поставени уреди кои ќе собираат примероци за квалитетот на воздухот 24 часа на ден во текот на ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

РИСТОВСКИ: Беше потешко отколку што изгледаше, а и Јапонија беше комплетна енигма за нас пред СП

Од:
До кого (е-маил):
Порака: