Стоилов: Не беше лесно како што изгледа


Македонија вчера после голема борба доживеа пораз од Исланд и со тоа не успеа да се пласира помеѓу најдобрите 12 репрезентации на Светското првенство. Одново ...
| | веќе видена | слични

Во последнио тмеч од групната фаза, Македонија загуби од Исланд со 22-24. Нашиот играч Мартин Поповски постигна еден гол, а на мечот играше и Стојанче Стоилов. ...
| | веќе видена | слични

ЕКИПА во Минхен, Стеван Цаневски Македонските ракометари по голема битка претрпеа пораз на дуелот со Исланд, не успевајќи да се пласираат меѓу 12-те најдобри ...
| | веќе видена | слични

Македонската ракометна репрезентација денеска ја очекува последниот, клучен дуел во групата Б за пласман во следната фаза на мундијалот и тоа против стариот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кога пукнаа првите „заевки“ сегашниов премиер Зоран Заев тврдеше дека со набавувачот на „бомбите“ Зоран Верушевски се знаеле само од телевизија. Денеска, пак, ...
сите 107 | | | веќе видена

Претседателот на САД Доналд Трамп смета дека заслужува да ја освои Нобеловата награда за мир по повеќе основи, но сè е наместено. – Би можел да ја добијам ...
сите 181 | | | веќе видена

Главниот осомничен во аферата „Рекет“ Бојан Јовановски, денес реши со молчење да го помине исказот во скопското обвинителство за организиран криминал и ...
сите 82 | | | веќе видена

Антикорупциската комисија не чувствува одговорност што пред Управен го изгуби спорот со поранешниот претседател Иванов, за прекшочната пријава за предизборни ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стоилов: Не беше лесно како што изгледа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: