Лазаров: Со патриотизам го надополнуваме недостигот на квалитет

7 копии

Капитенот на репрезентацијата на Македонија, Кире Лазаров изјави дека нашите ракометари одиграле квалитетно при поразот од Исланд во последниот меч за нас во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со денешниот пораз од Исланд (24-22) во одлучувачкиот меч, дефинитивно згаснаа надежите дека македонската ракометна репрезентација ќе ја гледаме и во втората ...
| | веќе видена | слични

Капитенот на македонската ракометна репрезентација Кирил Лазаров по поразот од Исланд со кој Македонија, по подолг период, за првпат не успеа да мине во ...
| | веќе видена | слични

Капитенот на македонската репрезентација Кирил Лазаров е свесен за пропуштената можност на Светското првенство и повика на поддршка за младите играчи кои се ...
| | веќе видена | слични

Македонската ракоментна репрезентација загуби во клучниот меч против Исланд (24:22) и не се пласира во следната фаза на Светското првенство. Капитенот Лазаров ...
| | веќе видена | слични

Капитенот Кирил Лазаров вели дека не смееме да се откажеме и разочараме по неуспехот Македонија да влезе во главната фаза од Светското ракометно првенство. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Викендов Комисијата за заразни болести ќе одлучува дали има услови за повеќечасовно згрижување на децата во училиштата. Министерот Филипче вели добро е што се ...
сите 314 | | | веќе видена

Општина Берово денеска е општината со најмногу новозаболени од Ковид-19 во Пијанечко-малешевскиот регион. Вкупно тројца граѓани покажаа позитивни резултати кои ...
сите 495 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи презема стандарди полициски оперативни мерки и активности, коментираат од МВР во врска со обвинувањата кои ги упати ...
сите 142 | | | веќе видена

Околу 20 отсто од вкупниот број на деца, кои се згрижени во шесте клонови на градинката „Детска радост“ од Струмица, денеска не биле донесени од нивните ...
сите 139 | | | веќе видена

Советот на амбасадори на Република Северна Македонија го смета за целосно неприфатлив и штетен за добрососедските односи текстот на објаснувачкиот меморандум ...
сите 244 | | | веќе видена

Премиерот Заев за време на посетата на Атина, освен за МИА, даде интервјуа за грчкиот весник „Та неа“ и грчката телевизија „Мега“, како и куси изјави за други ...
сите 228 | | | веќе видена

Не ја сакам оваа тема, затоа што верувам дека квалитетот на човекот во извршување на неговите работни задачи не зависи воопшто од неговата етничка припадност, ...
сите 151 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лазаров: Со патриотизам го надополнуваме недостигот на квалитет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: