Полицијата од Лас Вегас побара примерок од ДНК од Роналдо по обвиненијата за силување


Полицијата во Лас Вегас издаде налог за примерок на ДНК од Кристијано Роналдо како дел од нивната истрага за наводите за силување .Адвокатот на Роналдо ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Екипата на Јувентус успеа да излезе како победник од битката со Милан и да го освои италијанскиот Супер Куп кој оваа година Саудиска Арабија. „Бјанконерите“ ...
| | веќе видена | слични

Многумина го проопуштија вчерашниот детал од Суперкупот во Џеда помеѓу Јувентус и Милан. Роналдо беше човекот на одлука и го постигна единствениот погодок со ...
| | веќе видена | слични
6 копии
8 копии
3 копии

Фудбалерите на Јувентус синоќа во Суперкупот на Италија славеа против Милан со минимални 1:0, а стрелец на единствениот погодок беше Кристијано Роналдо. После ...
| | веќе видена | слични

Тимот на Јувентус го совлада Милан со 1-0 и го освои италијанскиот Супер Куп. Стрелец на погодок вреден победа и трофеј беше Кристијано Роналдо кој се најде на ...
| | веќе видена | слични

Кристијано Роналдо го постигна клучниот гол со кој беше одлученото финалето во италијанскиот Суперкуп, погодок со кој му ја донесе осмата титула на Јувентус во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кога пукнаа првите „заевки“ сегашниов премиер Зоран Заев тврдеше дека со набавувачот на „бомбите“ Зоран Верушевски се знаеле само од телевизија. Денеска, пак, ...
сите 107 | | | веќе видена

Претседателот на САД Доналд Трамп смета дека заслужува да ја освои Нобеловата награда за мир по повеќе основи, но сè е наместено. – Би можел да ја добијам ...
сите 181 | | | веќе видена

Главниот осомничен во аферата „Рекет“ Бојан Јовановски, денес реши со молчење да го помине исказот во скопското обвинителство за организиран криминал и ...
сите 82 | | | веќе видена

Антикорупциската комисија не чувствува одговорност што пред Управен го изгуби спорот со поранешниот претседател Иванов, за прекшочната пријава за предизборни ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Полицијата од Лас Вегас побара примерок од ДНК од Роналдо по обвиненијата за силување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: