Германците и кажаа НЕ на Америка: “Не се мешајте во Северен тек 2”

Германскиот министер за надворешни работи Хајко Мас ги повика Соединетите Американски Држави (САД)да не се мешаат во прашања поврзани со европската енергетска ...
| | веќе видена | слични

Можните санкции против германските компании ги објави амбасадорот на САД во Берлин, Ричард Гренел, во неделата, а по силната реакција на германските ...
| | веќе видена | слични

Германија и нејзините европски сојузници го обвинуваат Вашингтон за мешање во нивната надворешна и енергетска политика. САД предупредија дека може да воведе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Соединетите држави повторно предупредија дека би можеле да воведат санкции за германските компании коишто ја продолжуваат соработката со Русија на градењетон ...
| | веќе видена | слични

Амбасадорот на САД во Германија упати писмено предупредување до германските компании кои се вклучени во контроверзниот руско-германски проект за гасоводот ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Американскиот претседател Доналд Трамп ја обвини Германија дека е ,,заложник на Миосква” , бидејќи зависи од рускиот гас и го повика Берлин да ја прекине ...
| | веќе видена | слични

Објавувањето лични податоци на политичари и јавни личности од страна на млад хакер предизвика вознемирување во Германија. Најновата анкета покажува: многу ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Теретана“ не е случај за кој треба да одговара претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, одлучи нивното Обвинителство како што за „Хидроцентралите“ ...
сите 294 | | | веќе видена

Поминаа два дена откако Врховниот суд ја потврди четиригодишната затворска казна за поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкуловска и во ...
сите 132 | | | веќе видена

Билатералните проблеми не треба да бидат дел од преговарачката рамка за проширување на Европската Унија, смета германската амбасадорка во земјава, Анке ...
сите 392 | | | веќе видена

Викендов, собраниските служби ги објавија биографиите на замениците министри, предложени од Зоран Заев. На листата има лица со многу интересно минато и ...
сите 115 | | | веќе видена

Медиумите во Грција, изразија зголемен интерес за македонската делегација предводена од премиерот Заев за време на учеството на конференцијата на „Економист“ и ...
сите 244 | | | веќе видена

Нашите православни граѓани да бидат еднакви со останатите православни христијани во светот, побара шефот на државата од Вселенскиот партијарх, Вартоломеј. Во ...
сите 25 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Германците и кажаа НЕ на Америка: “Не се мешајте во Северен тек 2”

Од:
До кого (е-маил):
Порака: