Уставни измени: Беса и СДСМ оптимисти дека ќе се најде решение попладнево

Се уште нема информации кога же продолжи собраниската седница на чиј дневен ред се уставните измени со цел имплементација на Договорот од Преспа. Но, извори од ...
| | веќе видена | слични
3 копии
8 копии

Во седиштето на ВМРО – ДПМНЕ во тек е состанок на Извршниот комитет на кој се расправа за уставните измени и за натамошното делување на партијата. Генералниот ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Генералниот секретар на партијата Игор Јанушев пред состанокот изјави дека е повикана целата пратеничка група. Прашан дали е можно ВМРО-ДПМНЕ да ја напушти ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Останато

СДСМ преку партиските активисти Марко Бислимовски и Панче Орцев ја контролира РКЕ. Бислимовски и Орцев не работат за интересите на народот, туку за интересите ...
сите 312 | | | веќе видена

Не се знае колку јавни објекти имаат неисправна инсталација за противпожарна заштита, па затоа приоритет во годинашниот план на Дирекцијата за заштита и ...
сите 132 | | | веќе видена

Апсурди на македонската корона криза. Се функционира, само училиштата останаа затворени. Кога и дали ќе почнат учениците да одат на училиште? И најважното, ...
сите 156 | | | веќе видена

Странските инвеститори Џонсон Мети и Ван Хол го редуцирале својот работен персонал во скопската индустриска развојна зона, а кризата предизвикана од ...
сите 161 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Гостивар донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило кривично ...
сите 83 | | | веќе видена

За утре во 11.00 часот закажана е пленарна седница во Собранието, а на дневен ред се законските измени со кои треба да стартува новата учебна година кои ќе се ...
сите 41 | | | веќе видена

Владимир Нелоски, Член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување на македонската телевизија зборуваше за денешниот протестен марш кој го организира ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 44 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уставни измени: Беса и СДСМ оптимисти дека ќе се најде решение попладнево

Од:
До кого (е-маил):
Порака: