Никола Ѓоргиев: Ова е круна на една генерација

Брисел, 17. јануари 2019 (ИНПРЕС) – Македонската одбојкарска репрезентација на жрепката во Брисел ги дозна противниците на Европското првенство кое ќе се одржи ...
| | веќе видена | слични

Македонската одбојкарска репрезентација во историскиот дебитантски настап на Европското првенство во септември годинава во прелиминарниот групен сегмент ќе ...
| | веќе видена | слични

Македонската машка одбојкарска репрезентација ги доби противниците во групната фаза во дебитантското учество на Европското првенство во септември, а ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Одбојкарите на вечерашната ждрепка во Брисел ги добија противниците на финалниот турнир на Европското првенство (ЕП) што ќе се одржи од 12 до 29 септември ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонската одбојкарска репрезентација минатата недела направи неверојатен успех и обезбеди историски пласман на едно Европско првенство, а денешната ждрепка ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

И покрај постојаното заострување на мерките, МВР секојдневно информира за прекршувања на полицискиот час Заострениот полициски час, кој почнува пет часа порано ...
сите 543 | | | веќе видена

Три лица во Битола го прекршиле полицискиот час во изминатото деноноќие. Од нив двете лица се над 67 години, а едното лице спаѓа во категоријата на останати ...
сите 471 | | | веќе видена

Најдобар фактички доказ за катастрофалните економски мерки на Зоран Заев, Нина – Групер и целиот цунами економски тим на СДСМ е судбината на угостителите овие ...
сите 378 | | | веќе видена

Денес почина родилката од Куманово која на 30-ти март се породи на скопска Гинекологија.Жената имаше само 27 години и беше позитивна на коронавирус.Таа роди ...
сите 139 | | | веќе видена

-Локалните штабови се исклучително значајни за справувањето со КОВИД 19, особено во руралните средини, истакна Османи кој воедно е и главен координатор на ...
сите 43 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Никола Ѓоргиев: Ова е круна на една генерација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: