Кои се најјаките и најслабите пасоши во светот и на кое место е македонскиот?

Според годишната листа на компанијата „Хенли енд партнерс“, Јапонија сè уште гордо ја носи титулата на најјак пасош на светот, додека второто место го делат ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Најмногу врати во светот може да ви отвори пасошот на Обединетите Арапски Емирати. Со овој пасош можете да влезете без никакви проблеми во дури 167 земји, или ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии
9 копии

Со доволно пари навистина можете да бидете граѓанин на светот. „На многу богати луѓе им е важно да имаат два или три пасоши за да имаат поголема слобода“, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Ивнинг пост", дневен весник од Нов Зеланд, на 27 мај 1903 година од својот дописник од Цариград јави дека е убиен креаторот на Македонската револуционерна ...
сите 167 | | | веќе видена

Струмичката болница ќе опремува дополнителен простор за сместување на заболени од ковид 19 оти капацитетот на инфективното одделение е полн. Зголемениот број ...
сите 516 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ бара надзорна расправа во Собраниската комисија за финансирање и буџет за поскапувањето на електричната енергија барањето веќе е ...
сите 187 | | | веќе видена

Помош ќе има за сите, државата е подготвена да направи се во рамки на своите финансиски капацитети да им помогне на работниците, на невработените, на ...
сите 130 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кои се најјаките и најслабите пасоши во светот и на кое место е македонскиот?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: