Азири потврди дека Заев прифатил сѐ само да се смени името


2 копии

По куса, но жолчна распарава на спротвставени мислења, со осумте гласови на советниците на ДУИ, СДСМ и ПЕИ, без присуство на советниците од Беса, Алијансата за ...
| | веќе видена | слични

Откако вчера беше обелоденето дека Никола Војминовски, првостепено осуден на 13 години затвор за претепувањето на Зијадин Села во Собранието на 27 април, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дека Македонија станува земја на чуда и тука има сé освен правда и владеење на правна држава, говори и бегањето на едниот од напаѓачите на лидерот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од Алијансата за Албанците реагираат по бегството на Никола Војновски, кој е осуден за обид за убиство на Зијадин Села при настаните од 27 април во Собранието. ...
| | веќе видена | слични

Алијансата за Албанците жестоко реагираше за бегството на Никола Војминовски , кој е осуден на 13 години затвор за обид за убиство на Зијадин Села на „крвавиот ...
| | веќе видена | слични

Алијанса на Албанците со соппштение до јавноста. Ви го пренесувме интегрално. Упатуваме последен повик до Владата на РМ, Министерство за внатрешни работи, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Неодамнешното бегство на Никола Војминовски и амнестијата на другите осуденици за 27 април, покажува дека затворите се изградени само за Албанците, и осудените ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Сите обвинители од Специјалното јавно обвинителство се враќаат во матичните освен притворената Катица Јанева која од денeска и практично е без работа. Нејзе ...
сите 400 | | | веќе видена

Секој предлог е вреден за внимание, целта ни е да постигнеме договор, изјави денеска премиерот Зоран Заев, прашан за коментар на предлог законот за Јавно ...
сите 579 | | | веќе видена

Полицијата поднесе кривична пријава против 31-годишниот С.М. од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „напад врз службено лице при ...
сите 175 | | | веќе видена

Честите замерки на голманот на Вардар Филип Гачевски кон селекторот на македонската репрезентација Игор Ангеловски се главна тема во словенечките медиуми. Ова ...
сите 116 | | | веќе видена

ОВЕН Вложувате многу енергија во работата. Овој период ќе дознаете многу нешта кои не сте ги ни претпоставувале. Не трошете време на туѓите грижи и чувајте се ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Азири потврди дека Заев прифатил сѐ само да се смени името

Од:
До кого (е-маил):
Порака: