Мицкоски: Изборот е помеѓу кариерата на Заев или иднината на Македонија, во таа борба ние ја одбираме Република Македонија


Лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски побара масовно обединување за да ја победи власта која според него, тргува со државата,името и идентитетот. Мицковски ...
| | веќе видена | слични

На отворена сцена се одвива ова пазарење со името и идентитетот, како на тезга, како на див пазар. Заев признава дека ова гласање тука зависи само од судските ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ денеска присуствуваше на протестот против уставните измени пред Собрание, каде се обрати и до граѓаните. „Северна не е мојата татковина. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ПРЕЗЕНТИРАНА ПЛАТФОРМАТА ЗА ОНЛАЈН НАСТАВА Националната платформа за онлајн настава денеска ја презентираше министерката за образование и наука, Мила Царовска, ...
сите 92 | | | веќе видена

Во тетовско продолжуваат протестите против поскпапувањето на струјата. Попладнево протестите се проширија и во руралните средини како Челопек, Општина ...
сите 253 | | | веќе видена

Македонскиот бизнис е веќе на колена, а народот со 40.000 нови невработени, може да се каже дека, веќе живее на вересија. Владата најави нов, четврт пакет ...
сите 101 | | | веќе видена

Вицепремиерот за европски прашања Никола Димитров оценува дека Меморандумот на Бугарија во определни делови е многу навредилив и дефинитивно не е во функција ...
сите 159 | | | веќе видена

Скопје, 18. септември 2020 (ИНПРЕС) – Наставата со физичко присуство можно е да не почне на 1-ви октомври, но онлајн наставата сигурно ќе почне на тој ден, ...
сите 233 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Изборот е помеѓу кариерата на Заев или иднината на Македонија, во таа борба ние ја одбираме Република Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: