„Коха“: Трамп подготвува церемонија за потпишување на договор меѓу Србија и Косово

Американскиот претседател Доналд Трамп подготвува церемонија за потпишување на договор меѓу претседателот на Косово и Србија, Хашим Тачи и Александар Вучиќ за ...
| | веќе видена | слични

Советот за национална безбедност на САД и американскиот Стејт депапртмент во документот од осум точки од Приштина бара веднаш да се укинат таксите кон Србија ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Советот за национална безбедност на САД и американскиот Стејт департмент во документ со осум точки од Приштина барaат веднаш да бидат укинати високите такси за ...
| | веќе видена | слични

Српската премиерка, Ана Брнабиќ изјави дека не гледа никаков знак за постигнување на компромис со Приштина, но мора да дојде до тоа, доколку Србија сака да ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Останато

Работните групи на власта и опозицијата утре ќе одржат нова средба за законот за јавното обвинителство.Средбата што ќе се случува во Собранието е прва по ...
сите 305 | | | веќе видена

Осум дена, пет локации, 128 филмски наслови создавани низ целава планета од филмски уметници од над 50 земји во светот, подредени во 14 фестивалски програми. ...
сите 163 | | | веќе видена

Како што информираат од МВР, откриени се и 48 останати прекршоци, при што се издадени 26 прекршочни платни налози и 22 мандатни платни налози. Во периодот од ...
сите 117 | | | веќе видена

,,СДСМ како одговорна партија, пред граѓаните презеде обврска за професионализација на државните институции и зајакнување на нивните капацитети. Изминатите 2 ...
сите 16 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Коха“: Трамп подготвува церемонија за потпишување на договор меѓу Србија и Косово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: