Издадени 30-тина лиценци за тезги, трошоците ќе достигнат 1.5 милион евра


2 копии

Само 30-тина лиценци за продажба на зелени пазари издала Комората на трговци во изминатите 3 дена. Дури 20 илјади тезгаџии имаат ваква обврска. Организаторите ...
| | веќе видена | слични

Пазарџиите од „Зелено пазарче“ во Скопје најавија протест за во петок, одбивајќи да го почитуваат новиот закон за пазарна дејност според кој лиценцата за ...
| | веќе видена | слични

Продавачите на „Зелен пазар“ револтирани, најавуваат протест. Како и секој друг ден излегле да работат, но велат дека се револтирани и разочарани од барањата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пензиoнери, хонорарци и вработени лица повеќе не смеат да продаваат на пазарите . Ова станува јасно од новиот Закон за пазари кој почнува да прави хаос на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вторник, пазарен ден во Велес, а пазарот е празен и пуст. Повеќе купувачи отколку продавачи. Ваква е сликата од почетокот на годината, откако стапи на сила ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Осум дена, пет локации, 128 филмски наслови создавани низ целава планета од филмски уметници од над 50 земји во светот, подредени во 14 фестивалски програми. ...
сите 164 | | | веќе видена

Тлото во Албанија и денеска не мирува. Земјотрес во 9 часот изутринава е регистриран со јачина од 3,5 рихтерови степени. Тирана и Драч ги расчистуваат улиците ...
сите 198 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Издадени 30-тина лиценци за тезги, трошоците ќе достигнат 1.5 милион евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: