Проблем за Алегри: Еден од најважните играчи на Јувентус под знак прашалник за натпреварот со Милан


Италијанскиот шампион се соочува со проблем на стартот во 2019 година. Како што пренесуваат италијанските медиуми Марио Манџукиќ зарабтоил повреда и е под знак ...
| | веќе видена | слични

Хрватскиот напаѓач Марио Манџукиќ се огласи откако италијанските медиуми пренесоа информација дека би можел да биде надвор од терените од крајот на сезоната. ...
| | веќе видена | слични

Изгледа дека хрватскиот напаѓач Марио Манџукиќ подолг период нема да го гледаме на терените. Италијанските медиуми изминатите денови известуваат дека напаѓачот ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Тренерот на Јувентус Масимилијано Алегри изјави дека Кристијано Роналдо е најдобриот фудбалер во светот, како и дека дуелот со Милан за Суперкупот ќе биде ...
| | веќе видена | слични
6 копии
повеќе

Останато

ВО ВЕЛЕШКО ДРВОКРАДЦИ ПРЕТЕПАА ПОЛИЦАЈЦИ Оливер Спасовски, министерот за внатрешни работи, рече дека дрвокрадците биле во голем број и мавале со дрва и камења ...
сите 172 | | | веќе видена

Додека дел од поранешните функционери од редовите на ВМРО-ДПМНЕ бараат вонреден конгрес и оставка од Христијан Мицкоски, поради неколкуте изборни порази во ...
сите 205 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изрази уверување дека со Бугарија ќе се најде решение со кое двете страни ќе бидат среќни и рече дека Бугарија ги поддржува ...
сите 383 | | | веќе видена

Будно ги следиме препораките на Комисијата за заразни болести и следствено, секогаш размислуваме за донесените одлуки, нивната оправданост и потребата за нивна ...
сите 134 | | | веќе видена

Лекарската комора преку соопштение најостро реагира на тоа што во последно време сè почесто во средствата за јавно информирање се публикуваат написи, ...
сите 73 | | | веќе видена

МПЦ очекува вселенскиот партијарх Вартоломеј позитивно да одговори на писмата на државниот врв за автоќефалноста на црквата. Нема ништо спорно и нема никакво ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Проблем за Алегри: Еден од најважните играчи на Јувентус под знак прашалник за натпреварот со Милан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: