Од „Нема чепкање на уставот“ преку исполнување сечии желби до целосно обезличување на државата


Од „нема човек кој ќе се осмели да го менува уставот заради промена на името“, до исполнување практично на сите грчки барања, но и условувања та на Албанците и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

И цело време го донеле Зоран Заев да го продаде името, ајде мајката, велеше Заев во минатото. Република Северна и двојазична Македонија, денешната реалност на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во интервју за МРТВ 2, претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, изјави дека Заев сака ново СЈО кое што ќе му служи за офанзива врз политички ...
сите 460 | | | веќе видена

Катица Јанева замина во историјата, прашањето кое преостанува е каков статус ќе добијат специјалните обвинители на кои со разрешувањето на Јанева им престана ...
сите 311 | | | веќе видена

Наспроти увереноста на премиерот дека земјата станала „гордост европска“, од опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ порачаа дека сега е време кога треба да покажеме и ...
сите 161 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од „Нема чепкање на уставот“ преку исполнување сечии желби до целосно обезличување на државата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: