Се радувавме во Скопје, нека ечи во Минхен!

Многупати досега финансиите се покажаа како еден од клучните фактори кога во прашање се спортските успеси на македонските репрезентации. Некаде помалку, а ...
| | веќе видена | слични

Останато

Заменик-министерката за образование и наука Елизабета Наумовска изјави дека очекуваат пролонгирање на почетокот на учебната година со цел законско усогласување ...
сите 525 | | | веќе видена

По вчерашната најава за замрзнување на односите со шефот на државата, ВМРО-ДПМНЕ денеска консултира правници, какви чекори да преземе затоа што мандатот за ...
сите 170 | | | веќе видена

Во судар помеѓу две возила на патот Чашка –Голозинци кај село Голозинци повредени се седум лица од две возила, меѓу кои две деца. Како што информира за МИА др. ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се радувавме во Скопје, нека ечи во Минхен!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: