Откриена планета која испарува со рекордна брзина


2 копии

Идејата дека луѓето можат да живеат на некоја оддалечена планета како алтернатива на животот на Земјата отсекогаш звучела како најобично мечтаење, идеално за ...
| | веќе видена | слични

На годишниот научен собир во Сиетл, научниците и истражувачите од НАСА соопштиле дека телескопот Тес открил нова планета, надвор од Сончевиот систем. Новата ...
| | веќе видена | слични

Останато

СДСМ преку партиските активисти Марко Бислимовски и Панче Орцев ја контролира РКЕ. Бислимовски и Орцев не работат за интересите на народот, туку за интересите ...
сите 104 | | | веќе видена

Во една ваква дневна состојба, со црн биланс за само 24 часа, владата одлучи сите родители кои досега беа ослободени со мерките, особенно хронично болните од ...
сите 336 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ денеска организирше протестен собир, за поддршка на членството во ЕУ, за Македонија и за Гоце Делчев. Протестот започна од пред ...
сите 148 | | | веќе видена

Координатор на пратеничката група на ДУИ ќе биде Изет Меџити, поранешниот градоначалник на Чаир. Во претходниот состав координатор на пратеничката група на ...
сите 290 | | | веќе видена

Не се знае колку јавни објекти имаат неисправна инсталација за противпожарна заштита, па затоа приоритет во годинашниот план на Дирекцијата за заштита и ...
сите 132 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Гостивар донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило кривично ...
сите 83 | | | веќе видена

Јаким Неделковски од СОНК во вечерашното гостување во 24 отворено, потенцираше дека МОН и владата се наоѓа пред сериозен проблем каде разни целни групи ...
сите 117 | | | веќе видена

Протестите почнуваат од пред зградата на министерството за правда бидејќи тоа е местото кое е извор на сите неправди во Република Македонија, а е предводена од ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Откриена планета која испарува со рекордна брзина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: