Дневен хороскоп (10.01.2019)

Дознајте што ви подготвиле ѕвездите за денес… Овен Денес енергичното ниво ви е стабилно и сте исклучително функционални, но поради желбата да завршите што е можно повеќе работа можно е да дојде до грешки кои после тешко ќе можете да ги поправите. На крај, ќе се свестите и ќе видите каде сте згрешиле, па поправањето ќе го оставите за утрешниот ден кој е поповолен. Бик Не преценувајте ги можностите. Еден погрешен чекор и можете да се вратите на почеток на важни проекти и задачи. Воздржете се од прикажување на премногу емоции, бидејќи едвај некој ќе се заинтересира за вашите чувства. Може да ве игнорираат и да се почувствувате уште полошо. Близнаци Ве очекува еден спокоен ден. Обидете се да уживате во бавното темпо и можноста да се занимавате со работни и приватни обврски без притоа никој да ви се меша. Може да не напреднете многу, но сепак ќе постигнете внатрешен мир. Рак Не е пожелно да сте премногу активни и иницијативни. Денес може да се однесувате иритирачки кон луѓето од кои зависите. Намалете го темпото ...
| | веќе видена | слични

ОВЕН Работa: Ако работите приватна работа, тогаш околностите се многу променливи, и не сте задоволни поради тоа. Љубов: Во текот на денешниот ден може да разрешите некои важни прашања со саканата личност. Здравје: Чувствителна бешика. БИК Работа: Почекајте од висински агол да ги анализирате околностите во кои се наоѓате за да можете да остварите напредок во работата. Љубов: Саканата личност покажала дека е подготвена максимално да ви се посвети. Здравје: Респираторни инфекции. БЛИЗНАЦИ Работа: Доколку денеска се впуштите во ризични работи, подоцна би можеле да имате поголеми проблеми. Љубов: Можно е да водите тешка битка со осаменоста и да ви недостасува љубов. Здравје: Добро. РАК Работа: Препорака е денеска да се занимавате со хартии затоа што некои работи по ова прашање полесно ќе ги завршите. Љубов: Денешниот ден не ви е претерано поволен за нова врска. Здравје: Одморајте, здравјето не ви е сјајно. ЛАВ Работа: Можно е да прифатите шанса која ви се укажува за покренување на нова соработка на работа. ...
| | веќе видена | слични

Овен (21.03 – 20.04) На работното место околностите ќе бидат многу променливи за вас, а вие нема да бидете задоволни поради тоа. Во текот на денешниот ден можно е да разрешите некое важно прашање со вашата сакана личност. Имате чувствителна бешика и мочни канали. Бик (21.04 – 21.05) Почекајте од вистински агол да ги анализирате околнстите во кои се наоѓате, за да можете да остварите деловен напредок. Саканата личност ќе покаже дека е подготвена максимално да ви се посвети. На здравствено поле ќе имате проблем со респираторни инфекции. Близнаци (22.05 – 22.06) Доколку денес се впуштите во ризични активности, подоцна можете да имате поголеми проблеми на ова поле. Можно е да водите тешка борба со осаменоста и да ви фали љубов. Денес не би требало да имате никакви проблеми со здравјето. Рак (22.06 – 22.07) Денес е препорачливо да се занимавате со папирологија, затоа што некои работи по ова прашање сега многу полесно ќе ги завршите. Денешниот ден не ви е претерано поволен за влегување во нова врска. Одморајте ...
| | веќе видена | слични

Какви предизвици носи оваа среда за секој хороскопски знак… Овен Навистина среќен ден за претставниците родени во втората декада, бидејќи ќе сретнат сродна душа со која што ќе споделат незаборавни интимни моменти, а оние Овнови кои се во брак ќе воспостават хармонија со семејството. Нека не ве загрижува досегашната неповолна финансиска состојба затоа што таа почнува да се подобрува. Вашето здравје е повеќе од добро. Уживајте! Бик Доброто расположение и поволните услови ќе ве пратат целиот ден. Многу Бикови поволно ќе ја изненадат својата околина со поголема толеранција, но и помек став во однос на некои поважни прашања кои се причина на некои кавги. Финансиите ви се подобруваат, но се’ уште е рано да правите калкулации. Емоционалниот живот ви носи нови изненадувања особено за претставниците од втората декада. Здравје: одлично! Близнаци Зголемените обврски спрема работната околина од вас ќе бараат контакти со многу луѓе. За да можете да запомните се и она што сте го ветиле, навистина ќе мора да се послужите ...
| | веќе видена | слични

Овен (21.03-20.04) Навистина среќен ден за претставниците родени во втората декада, бидејќи ќе сретнат сродна душа со која што ке споделат незаборавни интимни моменти, а оние Овнови кои се во брак ќе воспостават хармонија со семејството. Нека не ве загрижува досегашната неповолна финансиска состојба затоа што таа почнува да се подобрува. Вашето здравје е повеќе од добро. Уживајте! Бик (21.04 – 21.05) Доброто расположение и поволните услови ќе ве пратат целиот ден. Многу Бикови поволно ќе ја изненадат својата околина со поголема толеранција, но и помек став во однос на некои поважни прашања кои се причина на некои кавги. Финансиите ви се подобруваат, но се уште е рано да правите сметки. Емоционалниот живот ви носи нови изненадувања особено за претставниците од втората декада. Близнаци (21.05 – 22.06) Зголемените обврски спрема работната околина од вас ќе бараат контакти со многу луѓе. За да можете да запомините се и она што сте го ветиле навистина ќе мора да се послужите со вашиот подсетник. Одредете ...
| | веќе видена | слични

Овен (21.03 – 20.04) На работа некои нови обврски ќе натежнат врз вашиот грб. Прифатете ги со задоволство, тие ќе ви донесат напредок. Можни се чести испади на љубомора. Партнерот тоа сигурно нема да го толерира. Бик (21.04 – 21.05) Овој ден ќе имате нови и подобри идеи отколку оние од минатата недела. Од саканото лице ќе добиете интересна понуда. Израдувајте некоја блиска личност со мал но сладок гест. Близнаци (22.05 – 22.06) Ќе се потпирате на некое лице кое не е доволно искусно, а ниту зрело. Најдобро е да се осамостоите. Покажете ги чувствата кон партнерот. Тоа дополнително ќе ве зближи. Рак (22.06 – 22.07) Ако планирате важен деловен разговор, обидете се да се сконцентрирате само на него. Имате чувство дека вашиот партнер нешто ве излажал. Подобро е отворено да го прашате отколку да се сомневате. Лав (23.07 – 22.08) Соработниците често прават ситни грешки и пропусти, но вие не сте должни постојано да ги поправате. Обидете се искрено да разговате со нив. Една личност од работа се обидува да ви се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Прочитајте го хороскопот за 16 јануари Овен Решението на проблемите сепак нема да дојде толку брзо, како што сте се надевале. Можни се нови компликации. Чувствата кои ги имате кон саканата личност не ви се возвратени. Размислувате за промена на тактиката. Внимавајте на срцето. Бик Иако работите не одат по вашиот план и ситуациите постојано се менуваат, вие не се откажувате. Тоа е вистинскиот пристап. Неодлучни сте во врска со иднината. Многу работи се нерешени. Бешиката ви е чувствителна. Близнаци Можно е да погрешите ако започнувате нова соработка денеска. Најдобро би било важните одлуки да ги донесете некој друг ден. Комуникацијата со саканата личност не ви оди најдобро. Двајцата носите одредена вина. Избегнувајте ги цигарите. Рак Можна е минлива финансиска криза и покрај новите неочекувани трошоци. Чувствувате дека саканата личност не ви дава доволно. Тешко ви е да допрете до нивните емоции и мисли. Внимавајте на штитната жлезда. Лав Денеска би било најпаметно да не ризикувате. Сите проблеми ќе ги решите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Биковите се неодлучни, Вагите немаат среќа во љубовта. Прочитајте го хороскопот за 16 јануари Овен Решението на проблемите сепак нема да дојде толку брзо, како што сте се надевале. Можни се нови компликации. Чувствата кои ги имате кон саканата личност не ви се возвратени. Размислувате за промена на тактиката. Внимавајте на срцето. Бик Иако работите не одат по вашиот план и ситуациите постојано се менуваат, вие не се откажувате. Тоа е вистинскиот пристап. Неодлучни сте во врска со иднината. Многу работи се нерешени. Бешиката ви е чувствителна. Близнаци Можно е да погрешите ако започнувате нова соработка денеска. Најдобро би било важните одлуки да ги донесете некој друг ден. Комуникацијата со саканата личност не ви оди најдобро. Двајцата носите одредена вина. Избегнувајте ги цигарите. Рак Можна е минлива финансиска криза и покрај новите неочекувани трошоци. Чувствувате дека саканата личност не ви дава доволно. Тешко ви е да допрете до нивните емоции и мисли. Внимавајте на штитната жлезда. Лав Денеска би било ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Раковите ќе запознаат интересна личност преку пријател, Близнаците го губат трпението во љубовта. Овен Подобрената заработувачка одлично влијае на вашето расположение. Ќе бидете горди на себеси. Не сте во дилема кога се во прашање емоциите и точно знаете што сакате. Чувствителен ви е пределот околу вратот и грлото. Бик Можно е денеска да сте незаинтересирани за работата и да размислувате на други работи. Саканата личност е подготвена да ви се препушти. Можна е главоболка, па дури и несвестица. Близнаци Не е поволен ден за работа, бидејќи вашето делување може да биде ограничено. Не сте во позиција ништо да менувате. Полека губите трпение во љубовта, но ве очекува средба со личноста која ви се допаѓа. Ви пречи неизвесноста. Проблеми со несоница. Рак Можете да очекувате сосема добар ден кога станува збор за работата. Денешниот ден може да ви донесе убаво познанство преку пријател. Здравјето е добро. Лав Работните промени кои следат би требало да бидат прилично добри. Можете да очекувате напредок. Ве очекува ...
| | веќе видена | слични

Каков вторник го очекува секој хороскопски знак… Овен Напредувањето на работа не подразбира лесен семеен живот. Ќе се појават нови обврски и ќе морате да им посветите помалку време на блиските лица. Кога станува збор за љубовта, работите можат да се искомплицираат доколку не ги дефинирате јасно своите приоритети. Бик Го покажувате својот максимум на работа. Вашата кариера и денес ќе стагнира, но не се грижете следат подобри денови во блиска иднина. Секоја деловна понуда која може да ви помогне на финансиски план треба да ја прифатите. Близнаци Ќе доживеете конечно олеснување на деловен план. Не се срамете да побарате помош. Солидна финансиска ситуација. Се гледа крајот на мачната врска во која сте заглавени, ве очекуваат пријатни изненадувања. Внимавајте во сообраќајот. Рак Морате да имате доволно трпение и доволна мудрост во смислувањето на добри потези, но немојте да ги надминете своите овластувања кои се регулирани со заедничкиот договор или партнерството. Во љубовта повлекувате погрешни потези. Лав Ќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кризата со пасошите нема да заврши на денот кога ќе пристигнат 100 илјади примероци од Германија. Во моментот за патна исправа чекаат над 20.000 граѓани но се ...
сите 201 | | | веќе видена

Факти на денот: 1. Зоран Заев фатен во криминал диктира пресуди на Врховен суд. 2. Зоран Заев тргувал со 8-те пратеници, фатен како им ветува паѓање на случаи. ...
сите 284 | | | веќе видена

Вчера вечер во 22.30 часот на крстосница од бул.Браќа Ѓиноски и ул.Никола Парапунов во Гостивар се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило ...
сите 176 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дневен хороскоп (10.01.2019)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: