ИСТОРИЈАТА Е ИСПИШАНА: Одбојкарите ќе играат на Европско првенство!

Македонската одбојкарска репрезентација вечерва испиша историја и се пласираше на Европското првенство кое ќе се игра во септември оваа година. Вечерва ...
| | веќе видена | слични
4 копии

И покрај сите црнила што и се случуваат на Македонија, има и моменти на радост, моменти на светлина. Ова го напиша лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот Зоран Заев и првиот опозиционер Христијан Мицкоски преку Фејсбук упатија честитки за историскиот пласман на одбојкарската репрезентација на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, одговарајќи на новинарско прашање во однос на отфрлањето, од страна на министерот за правда Бојан Маричиќ, на барањето на ...
сите 181 | | | веќе видена

Фокусот на соработката на Министерството за финансии со Развојната програма на Обединетите Нации (УНДП) во следниот период, ќе биде подобрување на управувањето ...
сите 259 | | | веќе видена

Реакции во јавноста предизвика мејл од Министерството за образование и наука кој наставниците ги испраќаат до родителите на учениците за тоа на какви уреди ќе ...
сите 104 | | | веќе видена

Во врска со настаните кои се случија изминатите денови каде што беа нападнати полициски службеници, се огласи Европскиот полициски синдикат. „Најостро го ...
сите 89 | | | веќе видена

Ако од денеска до 10 октомври сите, ама баш сите до еден, се придржуваме на три толку прости правила (два метра, маска, миење раце) на 11 октомври може да ...
сите 78 | | | веќе видена

Економско-социјалниот совет денеска ја одржа својата втора седница предводена од министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска како претседателка, ...
сите 222 | | | веќе видена

Некогаш тоа беше само шега на шегобијците од К-15, меѓу нив и советникот во Владата на СДСМ Бубо Каров. Сега тоа веќе не е шега туку официјален вокабулар на ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ИСТОРИЈАТА Е ИСПИШАНА: Одбојкарите ќе играат на Европско првенство!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: