ВМРО- ДПМНЕ: Зоран Заев го продава името без поддршка од народот

2 копии
3 копии

Зоран Заев оди спротивно на волјата на народот што беше јасно изразена на 30 септември, велат во соопштение од ВМРО-ДПМНЕ. Од таму сметаат дека народот јасно ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Зоран Заев оди спротивно на волјата на народот која беше јасно изразена на 30 септември. Народот јасно кажа дека не прифаќа промена на името и тоа секој ...
| | веќе видена | слични

Заев ќе биде запаметен како политичарот кој ја продал Македонија, вели во соопштението испратено утринава од опозициската ВМРО-ДПМНЕ. „Зоран Заев оди спротивно ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Соопштение до јавноста- ракција на интервјуто на Зоран Заев дадено за телевизија Сител Зоран Заев спротивно на волјата на граѓаните го продава името на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Зоран Заев го продава името без поддршка од народот. Референдумот е јасна порака од народот дека не е за промена на името и Зоран Заев и секој политичар треба ...
| | веќе видена | слични

Останато

Премиерот Зоран Заев кој вечерва заедно со министерката за финансии Нина Ангеловска гостуваше во емисија на Македонската телевизија рече дека буџетот за 2020 ...
сите 322 | | | веќе видена

Почитувана министерке за правда, Рената Дескоска,Сведоци сме на време кога во други области од јавната администграција, штрајкот и заканите со штрајк за ...
сите 126 | | | веќе видена

Кои се тројцата судии од Апелацискиот суд кои донесоа одлука поранешната специјална обвинителка Катица Јанева да оди во куќен притвор и за кои обвинителката ...
сите 236 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи целосно ги демантира дезинформациите пласирани во одредени медиуми за некаква изградба на кампови за мигранти на ...
сите 350 | | | веќе видена

Првата тура повратни пари од данокот за додадена вредност кај граѓаните кои скенираа фискални сметки во рамки на проектот „Мој ДДВ“, во вкупен износ од 3 ...
сите 53 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во текот на денешниот ден оствари повеќе средби при што се сретна со шефот на мисијата на ОБСЕ во Македонија, ...
сите 102 | | | веќе видена

Мислам и се надевам дека Европската Унија ќе ја исправи грешката со Северна Македонија и Албанија, рече европратеникот од Хрватска, Тонино Пицула во интервју ...
сите 237 | | | веќе видена

Преку континуирано вложување во здравството, образованието и социјалната грижа и мерки како дуалното образование, ќе се подобрува продуктивноста и ...
сите 133 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО- ДПМНЕ: Зоран Заев го продава името без поддршка од народот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: