Мегаломански кадар: Фотографија од 665 милиони пиксели и 15 милиони ѕвезди


Галаксијата Триаголник (Triangulum), сместена во истоимената констелација, која се води и под името Месиер 33 е еден од најоддалечените вселенски објекти кој, ...
| | веќе видена | слични
4 копии
7 копии
2 копии

Повторените радио-сигнали доаѓаат од галаксија оддалечена од 1,5 милијарди светлосни години, тврдат научниците. Тој феномен ја продлабочува мистеријата и нуди ...
| | веќе видена | слични

Астрономскиот научен тим го објави своето истражување за мистериозни радио-бранови од далечните галаксии во вселената кои ги фатија преку телескоп во Канада. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Телескоп во Канада прими мистериозни сигнали кои се испратени од длабоката вселена, односно далечна галаксија оддалечена 1,5 милијарди светлосни години од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Астрономите објавиле истражување за таинствените сигнали кои доаѓаат од далечни галаксии, а кои се воочени со телескоп во Канада. Точното потекло на овие ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Астрономите објавија студија за мистериозни сигнали што доаѓаат од вселената, забележани со телескоп во Канада. Точното потекло на овие радиобранови сè уште не ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Непрофесионалниот однос кон истрагата на Русковска обвинителството доведе до развлекување на целата истрага и доведе до невиден хаос во целата истрага. Откако ...
сите 202 | | | веќе видена

Документацијата, како што Верушевски за време на сведочењето ги нарекуваше снимените разговори, уште кон крајот на 2010 до СДСМ пристигнувала по неколку ...
сите 335 | | | веќе видена

Најмногу гледачи во првата рунда по групи на ЕП во одбојка имало на натпреварите во Љубљана, во арената „Стожице“, во групата Ц, во која беше и Македонија, ...
сите 307 | | | веќе видена

Овен (21.03 – 20.04) РАБОТА: Можно е да бидете соочени со некои правни проблеми или потешкотии кои ќе ви ја отежнат работата.ЉУБОВ: На љубовното поле ве ...
сите 157 | | | веќе видена

Никакви понови факти не понудија бомбите за случајот за Мартин Нешковски, Смилковското езеро и смртта на Никола Младенов, трите клучни бомби со кои серијата ...
сите 164 | | | веќе видена

Цените на нафтата на светските пазари пораснале минатата недела околу 6 отсто, што е последица на нападите со дронови на најголемото нафтено построение во ...
сите 452 | | | веќе видена

Знаете кога за некои жени ќе кажат дека се фатални. Тие секогаш се самоуверени, немаат табуа, а не се нималку конзервативни. И не е ни малку чудно што речиси ...
сите 17 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мегаломански кадар: Фотографија од 665 милиони пиксели и 15 милиони ѕвезди

Од:
До кого (е-маил):
Порака: