ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните може да се надеваат на прогрес и просперитет единствено со заминување на СДСМ од власт

3 копии

Единствено со заминување на СДСМ од власт граѓаните може да се надеваат на прогрес и просперитет. Во спротивно годинава не очекува уште поголема сиромаштија и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Зоран Заев оди спротивно на волјата на народот што беше јасно изразена на 30 септември, велат во соопштение од ВМРО-ДПМНЕ. Од таму сметаат дека народот јасно ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Зоран Заев оди спротивно на волјата на народот која беше јасно изразена на 30 септември. Народот јасно кажа дека не прифаќа промена на името и тоа секој ...
| | веќе видена | слични

Заев ќе биде запаметен како политичарот кој ја продал Македонија, вели во соопштението испратено утринава од опозициската ВМРО-ДПМНЕ. „Зоран Заев оди спротивно ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Соопштение до јавноста- ракција на интервјуто на Зоран Заев дадено за телевизија Сител Зоран Заев спротивно на волјата на граѓаните го продава името на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Зоран Заев го продава името без поддршка од народот. Референдумот е јасна порака од народот дека не е за промена на името и Зоран Заев и секој политичар треба ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

По договорот за предвремени парламентарни избори на 12 април 2020 година – останува неизвесно прашањето – ќе се отвори ли барањето на помалите политички партии ...
сите 509 | | | веќе видена

Присуството на пет лидери од албанскиот блок на лидерската средба кај Претседателот Стево Пендаровски ја покажа сликата колкава е поделеноста кај партиите на ...
сите 436 | | | веќе видена

- Многу подобро ќе беше веднаш после референдумот да одеа на избори, многу повеќе ќе добиеа. Ако ги гледате сите анкети после референдумот, рејтингот на СДСМ ...
сите 15 | | | веќе видена

На вчерашната лидерска средба ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се уплашија од брзи избори. Тоа што Мицкоски не прифати избори во декември кажува дека се плаши ...
сите 320 | | | веќе видена

Вчера во 16.55 часот на магистралниот пат Охрид– Кичево, во близина на крстосница со регионален пат за Битола, патничко возило „југо“, со кичевски регистарски ...
сите 272 | | | веќе видена

Изборот кој падна на 12 април да биде денот за организирање на предвремени парламентарни избори и не е така случаен оценуваат дел од аналитичарите. Велат ...
сите 110 | | | веќе видена

Ова е уште еден удар за британскиот премиер Борис Џонсон, кој има намера да ја изведе земјата од ЕУ до крајот на месецот, пишува АП. Претставничкиот дом, со ...
сите 387 | | | веќе видена

Eкс грчкиот премиер Алексис Ципрас го осуди фактот дека лидерите на земјите-членки на ЕУ не успеаја да се постигнат согласност за предлогот за започнува ...
сите 251 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните може да се надеваат на прогрес и просперитет единствено со заминување на СДСМ од власт

Од:
До кого (е-маил):
Порака: