Златен глобус 2019 година: Прогласено најдоброто филмско остварување


Во неделата се одржа 76. доделување на наградите Златен глобус, во хотелот „Беверли Хилтон“ во Беверлис Хилс. Наградите ги доделува Здружениоет на странски ...
| | веќе видена | слични

Мери Остин, која солистот на групата Queen, Фреди Меркјури ја нарекуваше "љубовта на својот живот", ќе освои 40 милиони фунти од филмот "Боемска рапсодија", ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Режисерот Брајан Сингер, кој доби отказ при крајот на снимањето на филмот „Боемска рапсодија“, а сепак според правилата на Холивуд е запишан како режисер на ...
| | веќе видена | слични

Судија од Тенеси се најде на удар на американската јавност откако даде свој коментар за насилствата меѓу Афроамериканците, во кој вели дека младите ...
| | веќе видена | слични

Познатата музичка класика од Квин ја изведе вчера оркестарот на крталката гарда во кругот на Бакингамската палата во Лондон. Изведбата се одржа на само неколку ...
| | веќе видена | слични

Актерот Рами Малек доби Златен глобус за филмот “Боемска Рапсодија“, а наградата му ја додели актерката Никол Кидман. Меѓутоа, некој успеал да го сними ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кратово е единствениот град во државата, кој има само 1 активен случај на коронавирусот, според податоците кои ги објави Министерството за здравство. Пехчево, ...
сите 475 | | | веќе видена

ВО ВЕЛЕШКО ДРВОКРАДЦИ ПРЕТЕПАА ПОЛИЦАЈЦИ Оливер Спасовски, министерот за внатрешни работи, рече дека дрвокрадците биле во голем број и мавале со дрва и камења ...
сите 171 | | | веќе видена

Додека дел од поранешните функционери од редовите на ВМРО-ДПМНЕ бараат вонреден конгрес и оставка од Христијан Мицкоски, поради неколкуте изборни порази во ...
сите 205 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изрази уверување дека со Бугарија ќе се најде решение со кое двете страни ќе бидат среќни и рече дека Бугарија ги поддржува ...
сите 446 | | | веќе видена

Будно ги следиме препораките на Комисијата за заразни болести и следствено, секогаш размислуваме за донесените одлуки, нивната оправданост и потребата за нивна ...
сите 138 | | | веќе видена

Лекарската комора преку соопштение најостро реагира на тоа што во последно време сè почесто во средствата за јавно информирање се публикуваат написи, ...
сите 73 | | | веќе видена

АД за изградба и стопанисување ги отфрла како неосновани тврдењата во одредени медиуми дека е направен пропуст во димензиите на рамката на еден од головите на ...
сите 271 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Златен глобус 2019 година: Прогласено најдоброто филмско остварување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: