„Aquaman“ трет викенд на врвот на бокс-офисот


Трет викенд по ред „Aquaman“ се наоѓа на врвот на бокс-офисот, со заработка од 30.7 милиони долари во текот на изминатиот викенд, односно 940.7 милиони долари на меѓународно ниво. На второ место е премиерното прикажување на „Escape Room“, со заработка од 18 милиони долари. Главните улоги ги толкуваат Тејлор Расел, Дебора Ен Вол и Логан Милер, во режија на Адам Робител. Филмот доби мешани критики од критичарите и од публиката. Третото место му припаѓа на филмот „Mary Poppins Returns, со заработени 15.7 милиони долари во киносалите низ Северна Америка. Носталгичниот мјузикл заработи 138.7 милиони долари на домашниот пазар, додека на светско ниво 257.9 милиони долари. Вака изгледа целосната листа: 1. „Aquaman“ - 30.7 милиони долари 2. „Escape Room“ - 18 3. „Mary Poppins Returns” - 15.8 4. „Spider-Man: Into the Spider-Verse” - 13 5. „Bumblebee” - 12.8 6. „The Mule” - 9 7. „Vice“ - 5.8 8. „Second Act” - 4.9 9. „Ralph Break the Internet” - 4.7 10. „Holmes and Watson” - 3.4 милиони долари.
| | веќе видена | слични

Холивудската ѕвезда Том Харди и неговата сопруга Шарлот Рајли добија син и според неименувани извори, го крстиле по култниот филмски лик Форест Гамп, што во истоимениот оскаровски филм го овековечи Том Хенкс.– Двојката е „на седмо небо“ поради проширувањето на семејството. Пријателите коментираат дека бебето многу личи на Том, изјави изворот за „Њу Зиланд Хералд“.Холивудскиот актер засега не ги коментира овие наводи. Текстот Том Харди го крсти својот син Форест Гамп е превземен од А1он.
| | веќе видена | слични

Британскиот актер Том Харди стана татко по трет пат. Неговата сопруга Шарлот Рајли роди син, кој името го доби по филмскиот лик Форест Гамп. Бебето е родено пред еден месец, а веста тогаш ја дознаа само роднините и блиските пријатели на парот. Името за детето е инспирирано од лик што го толкуваше Том Хенкс во 1994 година. „Том отсекогаш смета дека филмот „Forrest Gump“ е многу инспиративен, односно дека името многу одговара за бебето, наведува за The Sun неименуван извор, близок до актерот. Тој додава дека веста ја криеле за да можат целосно да му се посветат на бебето во првите денови од животот. Парот е во брак од 2014 година и има син, роден во 2015 година. Том има уште еден син, 10-годишниот Луис кој го доби од врската со Рејчел Спид.
| | веќе видена | слични
3 копии

Еден од најголемите светски заводници, актерот Том Харди, по втор пат станал татко, пишува “The Sun”. Харди и сопругата Шарлот Рајли добиле син на кој му го дале името Форест, пренесуваат британските медиуми. Извори блиски до парот тврдат дека тие го избрале името Форест бидејќи Шарлот го обожува филмскиот класик “Forrest Gump” со Том Хенкс во главната улога. Точниот датум на раѓање на момчето не е познат бидејќи Харди и Рајли во последно време не се експонираат во јавност. “Пресреќни се поради бебето, а пријателите веќе тврдат дека тој личи на Том”, изјавил анонимен извор за “The Sun”. “Се повлекоа за време на празниците за да можат да се навикнат и прилагодат на новороденчето”. “Многу им се допаѓа името Форест, сметаат дека е многу моќно. На Том отсекогаш му се допаѓал филмот кој го смета за инспиративен, па затоа и името му се чини соодветно”, тврди изворот. Парот се венчаше во 2014 година, а заедно веќе го имаат синот Луис Томас.
| | веќе видена | слични

Актерот Том Харди, по вторпат станал татко, пишува „Сан“. Тој и сопругата Шарлот Рајли добиле син на кој му го дале името според омилениот филмски лик на Харди. Новороденчето го добило името Форест по ликот кој го толкува Том Хенкс во филмот „Форест Гамп“. Точниот датум на раѓање на момчето не е познат, бидејќи Харди и Рајли во последно време не се експонираат во јавност. „Многу им се допаѓа името Форест, сметаат дека е многу моќно. На Том отсекогаш му се допаѓал филмот кој го смета за инспиративен, па затоа и името му се чини соодветно“, тврди изворот. Двојката се венчаше во 2014 година, а заедно имаат уште еден син. Харди е, исто така, татко на 10-годишниот син Луис Харди, кој го доби со поранешната девојка Рејчел Спид.
| | веќе видена | слични

 Бред Пит, Џони Деп, Том Харди или можеби Двејн Џонсон, кој од овие мажи со задоволство би сакале да ви стане сопруг? Дали ви е најважен физичкиот изглед, социјалниот статус и угледот или пак можеби чувството на сигурност дека имате некој кој се грижи за вас? Каков тип на мажи ве привлекуваат? Одберете една позната личност и кликнете на фотографијата... Одберете позната личност за која би се омажиле и дознајте каков маж ви треба 1. Рајан Рејнолдс Кликни за одговорот 2. Бред Пит Кликни за одговорот 3. Том Харди Кликни за одговорот 4. Двејн Џонсон Кликни за одговорот 5. Дензел Вашингтон Кликни за одговорот 6. Џони Деп Кликни за одговорот 7. Пирс Броснан Кликни за одговорот
| | веќе видена | слични

Харди и сопругата Шарлот Рајли добија син, на кој му дадода име Форест. Извори велат дека името Форест е го избрала Шарлот, бидејќи го сакала филмот „Форест Гамп" со Том Хенкс во главната улога. Точниот датум на раѓањето на момчето е непознат, оти двојката во последно време ја избегнува јавноста. „Пресреќни се поради бебето, а пријателите веќе тврдат дека момчето е ист Том", изјави анонимен извор за медиуми. „Многу им се допаѓа името Форест, мислат дека е многу силно. На Том отсекогаш му се допаѓал „Форест Гамп“ и го сметал за инспиративен, па и името му се чини соодветно", вели изворот. Двојката се венча во 2014 година, а веќе го имаат синот Луис Томас.
| | веќе видена | слични

Том Харди повторно стана татко, пишува Дејли Маил. За време на празниците сопругата на британскиот актер, Шарлот Рајли родила машко бебе кое го крстиле Форест по името на популарниот лик на Том Хенкс од филмот "Форест Гамп", кој таа го обожава. Брачната двојка веќе има едно дете. 41-годишната ѕвезда изјави дека "тој и неговата сопруга се исклучително среќни од новото засилување во семејството". Пријателите на актерот рекоа дека бебето "ја гребело кожата на татко му". Том и Шарлот среќно се венчани од 2014 година. Двојката се запозна на снимањето на филмот "Брулени ридови" во 2009 година, во кој ги играа улогите на Кетрин и Хитлиф. Актерот има 10- годишен син од претходната врска.
| | веќе видена | слични

Продукциската куќа „Сони Пикчрс“ го најави вториот дел од приказната за антихеројот на Марвел, Веном, со речиси истиот тим.Насловната улога повторно ќе ја толкува Том Харди, а се очекува нему да му се придружи и Мишел Вилијамс.Познато е и дека сценаристката Кели Расел ќе го работи и сценариото и ќе го продуцира вториот дел. Датумот на премиерата сѐ уште не е утврден.„Веном“, чија премиера беше лани, досега во светот заработи 885 милиони долари. Текстот Најавено продолжение на филмот „Веном“ е превземен од А1он.
| | веќе видена | слични

Холивудскиот актер Том Харди, периодов актуелен по главната улога во блокбастерот „Веном", за време на празниците стана татко по трет пат. Заедно со неговата сопруга, познатата актерка Шарлот Рајли го добија нивното второ дете, синот Форест – кој името го добива по еден од омлените херои на Том, Форест Гамп од истоимениот филм – ликот што го глуми Том Хенкс. Првото дете актерската двојка го доби во 2015 година – но не го соопштија ниту полот ниту името, а од претходната врска со неговата поранешна девојка Рејчел Спид го има 10-годишниот син Луис. Во изјава за магазинот „The Metro", во август минатата година, Харди изјави: Нема потешка и позначајна работа од родителската.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев во дуелот на Канал 5 вечерва изјави дека „бомбата“ која ја емитуваше пратеникот Антонио Милошоски е од состаноците на кои ...
сите 260 | | | веќе видена

„Конечно СДСМ има коалиција во која има партии од сите етнички заедници и тоа е важно за општеството и граѓаните. Второто е дека носи пратеници плус по некои ...
сите 353 | | | веќе видена

Факти на денот: 1. ЈО една недела молчи и не покренува постапка против Заев за злоупотреба на службената положба и овластување. 2. СДСМ и БЕСА формираа ...
сите 254 | | | веќе видена

Вчера во 12,20 часот во СВР Охрид од ТППЕ Охрид, бил пријавен пожар во помошна просторија на ул.„Живко Чинго“. Од полициски службеници од СВР-Охрид излезено ...
сите 70 | | | веќе видена

На Клиниката за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, реанимација и интензивно лекување и Ургентен центар (ТОАРИЛУЦ) почина 36-годишна жена, која ...
сите 222 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Aquaman“ трет викенд на врвот на бокс-офисот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: