Скијачи загинаа во лавина на Алпите


7 копии

Реоните околу Алпите денеска се подготвуваат за нови снежни врнежи, кои би можеле да предизвикаат нови лавини, додека сопствениците на куќите стравуваат од ...
| | веќе видена | слични

Двајца спасувачи од скијачкиот центар Моријон во францускиот департман Горна Савоја загинаа утрово во несреќа која се случила додека ракувале со експлозив за ...
| | веќе видена | слични
16 копии

Двајца спасувачи од скијачкиот центар Моријон во француска Горна Савоја загинаа утринава додека се обидувале да изведат „превентивно предизвикување на лавина“. ...
| | веќе видена | слични
9 копии
5 копии
повеќе

Останато

На состанокот се очекува раководството да ги информира за вчера постигнатиот договор со власта за предвремени избори на 12-ти април. Јулијана Николовска за ...
сите 600 | | | веќе видена

Присуството на пет лидери од албанскиот блок на лидерската средба кај Претседателот Стево Пендаровски ја покажа сликата колкава е поделеноста кај партиите на ...
сите 206 | | | веќе видена

- Многу подобро ќе беше веднаш после референдумот да одеа на избори, многу повеќе ќе добиеа. Ако ги гледате сите анкети после референдумот, рејтингот на СДСМ ...
сите 15 | | | веќе видена

На вчерашната лидерска средба ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се уплашија од брзи избори. Тоа што Мицкоски не прифати избори во декември кажува дека се плаши ...
сите 320 | | | веќе видена

Вчера во СВР Битола, од Клинички центар Битола било пријавено дека Б.П.(62) од с.Буково починал во болницата. Тој, според пријавата, претходниот ден се здобил ...
сите 272 | | | веќе видена

Ова е уште еден удар за британскиот премиер Борис Џонсон, кој има намера да ја изведе земјата од ЕУ до крајот на месецот, пишува АП. Претставничкиот дом, со ...
сите 384 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скијачи загинаа во лавина на Алпите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: