Денеска е Рождество Христово – Божик

7 копии
5 копии

Претседателот на Собранието Талат Џафери денеска присуствуваше на празничен прием приреден од Архиепископот охридски и македонски, г. г. Стефан. Приемот беше ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Православните христијани денеска на третиот ден од Божиќ го празнуваат Свети архиѓакон и првомаченик Стефан, кој бил каменуван зашто проповедал дека во Исус не ...
| | веќе видена | слични
16 копии

Премиерот Зоран Заев, собранискиот спикер Талат Џафери и претседателот на Македонија, Ѓорѓе Иванов, денеска се поканети да ручаат заедно кај поглаварот на МПЦ, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Сите обвинители од Специјалното јавно обвинителство се враќаат во матичните освен притворената Катица Јанева која од денeска и практично е без работа. Нејзе ...
сите 400 | | | веќе видена

Секој предлог е вреден за внимание, целта ни е да постигнеме договор, изјави денеска премиерот Зоран Заев, прашан за коментар на предлог законот за Јавно ...
сите 523 | | | веќе видена

Полицијата поднесе кривична пријава против 31-годишниот С.М. од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „напад врз службено лице при ...
сите 175 | | | веќе видена

Честите замерки на голманот на Вардар Филип Гачевски кон селекторот на македонската репрезентација Игор Ангеловски се главна тема во словенечките медиуми. Ова ...
сите 116 | | | веќе видена

ОВЕН Вложувате многу енергија во работата. Овој период ќе дознаете многу нешта кои не сте ги ни претпоставувале. Не трошете време на туѓите грижи и чувајте се ...
сите 142 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Денеска е Рождество Христово – Божик

Од:
До кого (е-маил):
Порака: