Плишкова го освои Бризбејн, нејзина 12 титула во кариерата (ВИДЕО)


4 копии
2 копии

Останато

На состанокот се очекува раководството да ги информира за вчера постигнатиот договор со власта за предвремени избори на 12-ти април. Јулијана Николовска за ...
сите 600 | | | веќе видена

Присуството на пет лидери од албанскиот блок на лидерската средба кај Претседателот Стево Пендаровски ја покажа сликата колкава е поделеноста кај партиите на ...
сите 206 | | | веќе видена

- Многу подобро ќе беше веднаш после референдумот да одеа на избори, многу повеќе ќе добиеа. Ако ги гледате сите анкети после референдумот, рејтингот на СДСМ ...
сите 15 | | | веќе видена

На вчерашната лидерска средба ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се уплашија од брзи избори. Тоа што Мицкоски не прифати избори во декември кажува дека се плаши ...
сите 320 | | | веќе видена

Вчера во 16.55 часот на магистралниот пат Охрид– Кичево, во близина на крстосница со регионален пат за Битола, патничко возило „југо“, со кичевски регистарски ...
сите 272 | | | веќе видена

Ова е уште еден удар за британскиот премиер Борис Џонсон, кој има намера да ја изведе земјата од ЕУ до крајот на месецот, пишува АП. Претставничкиот дом, со ...
сите 384 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Плишкова го освои Бризбејн, нејзина 12 титула во кариерата (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: