Нема нови случаи на морбили - денеска намален интерсот за вакцинирање


Едно и пол годишното дете кое беше хоспитализирано на Инфективна нема морбили, покажале лабораториските анализи во Институтутот за јавно здравје. Последните 24 ...
| | веќе видена | слични
19 копии

На Клиниката за инфективни болести во Скопје вчера се примени уште 5 деца и 1 возрасен, за кои има сомнеж дека имаат мали сипаници. „Во моментов на Клиниката ...
| | веќе видена | слични

Епидемијата на морбили расте со алармантна брзина. Шест нови случаи биле регистрирани денеска, откако биле хоспитализирани на инфективната клиника. Во моментов ...
| | веќе видена | слични

Епидемијата на морбили на подрачјето на Град Скопје трае веќе 10 дена, а секојдневно се регистрираат нови случаи на деца и возрасни лица заразени од мали ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Тоа значи дека во моментов има 20 болни од морбили, од кои 18 се деца и двајца се возрасни. Децата се на возраст од 9 месеци до 2,5 години, а возрасната е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Како резултат на актуелната состојба со појавата на морбили во детските градинки во државата, Јавната општинска установа детска градинка „Бамби“ од Македонска ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на ДУИ Али Ахмети денеска на годишнината од потпишувањето на Охридскиот Рамковен договор ги повика лидерите на другите партии на Албанците на средба, ...
сите 787 | | | веќе видена

Штетата предизвикана од катастрофалната експлозија на пристаништето во Бејрут е над 15 милијарди долари. Тоа го соопшти либанскиот претседател Мишел Аун. – ...
сите 422 | | | веќе видена

Се огласија банкарите по затворањето на Еуростандард банка. Велат дека ниту една друга банка во земјава не е ризична. Ниту една банка, тврдат тие, ги нема ...
сите 187 | | | веќе видена

Рускиот претседател Владимир Путин, на својот официјален фејсбук профил објави шеговита слика, на која како спасител, јавајќи на мечка, на светот му ја носи ...
сите 281 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нема нови случаи на морбили - денеска намален интерсот за вакцинирање

Од:
До кого (е-маил):
Порака: