Заев за „Ефимерида“: Членството во НАТО ќе донесе мир и гаранции за мир на Балканот

Премиерот Заев во интервју за грчкиот весник „Ефимерида тон синдактон“, се надева дека решението меѓу Македонија и Грција ќе добие зелено светло од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со вчерашното интервју за грчкиот „Ефимерида тон синдактон“, марионетата Зоран Заев целосно ги отвори картите дека со договорот со Преспа се раѓа нова нација ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Со денешното интервју за „Ефимерида тон синдактон“, премиерот на ПЈРМ Зоран Заев, ги разби сите аргументи на господинот Мицотакис против Договорот од Преспа, ...
| | веќе видена | слични

Грчкиот премиер, Алексис Ципрас вели дека премиерот Зоран Заев со интервјуто ги разби сите аргументи на грчкиот опозиционер, Киријакос Мицотакис против ...
| | веќе видена | слични

Во соопштението наведуваат и делови од интервјуто на македонскиот премиер поврзани со државјанството, јазикот, дека припаѓа во словенската група јазици и ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот премиер Зоран Заев во интервју за грчкиот весник „Ефимерида тон синдактон” говори на повеќе актуелни теми поврзани со Договорот од Преспа, но и ...
| | веќе видена | слични

Само неколку денови пред собраниската седница на која ќе гласа за уставните измени кои произлегуваат од Преспанскиот договор, премиерот Заев во мега интервју ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии
3 копии

За искрено пријателство меѓу двете земји и двата народи, за позитивните придобивки од Договорот од Преспа, за процесите во македонското Собрание и грчкиот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Најмногу гледачи во првата рунда по групи на ЕП во одбојка имало на натпреварите во Љубљана, во арената „Стожице“, во групата Ц, во која беше и Македонија, ...
сите 304 | | | веќе видена

Со овластување на државниот јавен обвинител Љубомир Јовески, обвинителката Лиле Стефанова и понатаму останува надлежна за предметите што го водеше СЈО, ...
сите 163 | | | веќе видена

Никакви понови факти не понудија бомбите за случајот за Мартин Нешковски, Смилковското езеро и смртта на Никола Младенов, трите клучни бомби со кои серијата ...
сите 111 | | | веќе видена

Овен (21.03 – 20.04) РАБОТА: Можно е да бидете соочени со некои правни проблеми или потешкотии кои ќе ви ја отежнат работата.ЉУБОВ: На љубовното поле ве ...
сите 146 | | | веќе видена

Во Јавното обвинителство за организиран криминал и корупција на распит повторно се повикани осомничените за случајот „Рекет“ Бојан Јовановски – Боки 13 и ...
сите 271 | | | веќе видена

Иранскиот претседател Хасан Рoхани изјави дека кампањата за „максимален притисок“ од страна на администрацијата на Трамп не успеала и дека санкциите воведени ...
сите 421 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски порачаа дека според неговите информации СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ се блиску до договор, но вели и да нема договор, нема да влијае на ...
сите 258 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев за „Ефимерида“: Членството во НАТО ќе донесе мир и гаранции за мир на Балканот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: