СРД ќе чека ликвидација на А1

Претседателот Зоран Стефановски вели дека стечајната постапка не значи и ликвидација и според толкувањата на правниците, Советот треба да го почека конечниот ...
| | веќе видена | слични

Во соопштението до јавноста, Советот за радиодифузија истакнува дека прибавувањето на мислење од СРД при измени и дополнувања на медиумската регулатива е ...
| | веќе видена | слични

Советот за радиодифузија ќе упати протест за нетранспарентното усвојување на измените на Законот за радиодифузна дејност со кој се зголеми бројот на членовите ...
| | веќе видена | слични

Останато

Каква ни е државата, такво ни е и судството. Државата обезличена, со сменето име преку два политички потписи, без напредок во ниту еден сектор, сиромашна, ...
сите 145 | | | веќе видена

Не ни треба територија, ниту да кажеме дека македонскиот јазик е наш, вели српскиот претседател Александар Вучиќ. Рече дека бараат само братство и ...
сите 462 | | | веќе видена

Австриските власти разбија мрежа на трговци со дрога во која учествувале лица од Албанија и Косово. Запленети биле наркотици, пари и автомобили, јавуваат ...
сите 106 | | | веќе видена

Криминалот и корупцијата почнуваат и завршуваат со Зоран Заев и СДСМ во Република Македонија.Извештајот на Стејт Департментот е потврда за криминалот на Заев и ...
сите 219 | | | веќе видена

ИНИЦИЈАТИВАТА „ОТВОРЕН БАЛКАН“ ЌЕ ДОНЕСЕ БЕНЕФИТ ЗА ТРИТЕ ЗЕМЈИ Претседателот на Србија Вучиќ додаде дека со ова се докажува дека Србија, Македонија и Албанија ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СРД ќе чека ликвидација на А1

Од:
До кого (е-маил):
Порака: