Еврозоната се согласи за вториот пакет помош за Грција

Новиот пакет со финансиска помош за Грција сериозно го постави на маса прашањето за можноста од прв банкрот во еврозоната. Тоа сепак може да се избегне, што е ...
| | веќе видена | слични

Лидерите на земјите од еврозоната договорија нов пакет финансиска помош за Грција и за еврото. За првпат е договорено и учество на приватниот сектор во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Засега не се планираат рестрикции на границите и во организирањето помасовни настани, но можно е од есен да ги има за невакцинираните граѓани. Се размислува за ...
сите 466 | | | веќе видена

Законот за амнестија не може да биде особено олеснителна околност за изрекување на помала казна од законски предвидената за организаторите на упадот во ...
сите 143 | | | веќе видена

Охрид, 27. јули 2021 (InPress) – Георгиески е синоним за селективност која произведува корупција и криминал и злоупотреба на општинските институции за ...
сите 238 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Еврозоната се согласи за вториот пакет помош за Грција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: