Законот за заштита на Водно ќе се донесе догодина


4 копии

Граѓанската иницијатива „Го сакам Водно“ оставија новогодишно пакетче во Град Скопје за градоначалникот Петре Шилегов со слатки подароци прикачени за секое од ...
| | веќе видена | слични

Новогодишно пакетче со специјални чоколатца и обвиткани барања за Водно, денес доби градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов. Активистите од иницијативата Го ...
| | веќе видена | слични

Граѓанската иницијатива „Го Сакам Водно“ денес пред просториите на Град Скопје одржа прес-конференција и предаде новогодишно пакетче на градоначалникот Петре ...
| | веќе видена | слични

По успешното, прво и снежно издание на трката во планинско трчање „Водно-Матка Треил Маратон” кое се одржа на крајот од март 2018 година и на кое учество зедоа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Активистите на граѓанската иницијатива „Го сакам Водно“ соопштија дека подготвиле новогодишно „пакетче“ со барања до градоначалникот на Скопје Петре Шилегов, ...
| | веќе видена | слични

Пријавувањето за второто издание на планинскиот маратон „Водно-Матка Треил Маратон” кој ќе се одржи на 31 март е отворено. Настанот ќе се состои од две трки во ...
| | веќе видена | слични

Оваа скопска населба е дел од Општина Центар и се наоѓа на падините на планината Водно. Настаната е во времето на урбанизацијата на Скопје со спојување на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Косовскиот министер за здравство Арменд Земај побара од Македонија да ја преиспита одлуката за задолжителни тестови за влез на косовските граѓани.Земај вели ...
сите 231 | | | веќе видена

До крајот на август очекувам земјите членки на еу да ја изгласаат преговарачката рамка за македонија и некаде наесен европскиот совет да додели датум за прва ...
сите 152 | | | веќе видена

На денешната дебата во „Отворено студио“ во Телевизија 24, генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ и Носител на листата на пратеници во Третата изборна единица, ...
сите 231 | | | веќе видена

Има драстична разлика во делот на економијата помеѓу нас и СДСМ и тоа го препознаваат граѓаните. Ако во нешто има ВМРО-ДПМНЕ не двојбено позитивно мислење тоа ...
сите 184 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Законот за заштита на Водно ќе се донесе догодина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: