Скопјани револтирани - и вчера се гушеа од загадениот воздух


Мерните станици во неколку скопски општини синоќа покажуваа енормно загадување на воздухот. Оваа состојба предизвика голем револт кај граѓаните кои се пожалија ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ВМРО-ДПМНЕ 11 години го игнорираше проблемот со аерозагадувањето и наместо да го решева дополнително го поттикнуваше преку криминални политики со кои го ...
| | веќе видена | слични

Град Скопје и наредната година ќе продолжи со доделување на субвенции за граѓани и на јавни претпријатија. Во Буџетот за 2019 година се предвидени вкупно 556 ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Во понеделник ќе се вклучат прочистувачите на воздух во кавадаречките училишта кои ги донираше фондацијата „Никола Јанчев“. Денеска, по повод верскиот празник ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

СЕ ЗГОЛЕМИ БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ ОД КОРОНАВИРУСОТ Денеска во земјава се регистрирани нови 89 позитивни случаи на коронавирусот, пренесуваат медиумите. Од ...
сите 581 | | | веќе видена

Во однос на прес конференцијата на Зоран Заев имам многу да кажам, а сѐ се сведува на тоа дали живеете подобро, дали имате доволно пари, дали ви ги исполнија ...
сите 179 | | | веќе видена

Француските угостители се подготвуваат за повторно отворање на нивните локали, предвидено со втората фаза за излегување од изолацијата воведена поради ...
сите 212 | | | веќе видена

Бојан Јовановски се надева на ослободителна пресуда бидејќи смета дека Обвнителството нема никакви докази. Доколку пак биде осуден тоа ќе биде поради тоа што ...
сите 184 | | | веќе видена

Од „заробена држава“ денеска сме најпозитивниот пример во регионот. Ја обезбедивме сигурната иднина на граѓаните, изјави генералниот секретар на СДСМ, Љупчо ...
сите 201 | | | веќе видена

Кој има право да ги легитимира гостите кои влегуваат во кафулињата и рестораните, за да се дознае дали тие навистина се припадници на исто семејство. Дали тоа ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скопјани револтирани - и вчера се гушеа од загадениот воздух

Од:
До кого (е-маил):
Порака: