САД успешно тестираa нова ракетна одбрана


3 копии

Соединетите Американски Држави и официјално ја известија Русија дека одлучија да го напуштат Договорот за ликвидација на ракетите од среден и краток дострел, ...
| | веќе видена | слични
4 копии
6 копии

"До крајот на годината планираме да обезбедиме уште 100 парчиња оружје, вклучувајќи и стационарни и мобилни ракетни системи "Јарс"", рекол за весникот ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии
повеќе

Останато

Зоран Заев да го каже својот став за Гоце Делчев и македонскиот јазик, доста се крие зад празни флоскули, порача потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо ...
сите 418 | | | веќе видена

Емилија Александрова со реакција на протестот и говорот на Христијан Мицковски, која ја пренесуваме интегрално: На денешниот ден кога македонскиот народ ја ...
сите 146 | | | веќе видена

Зголемен е бројот на лицата кои се згрижени на одделот за болни или позитивни на Ковид-19 во Општа болница со проширена дејност во Кочани, откако пред три дена ...
сите 123 | | | веќе видена

Колони возила со македонски и знамиња на ЕУ од Скопје до Штип. Граѓаните го преполнија автопатот „Гоце Делчев“ се до Ново Село каде беше крајната дестинација. ...
сите 148 | | | веќе видена

Педесет и тригодишен пешак бил прегазен од автомобил во селото Подготци, Струшко.Несреќата се случила вчера, а со автомобилот управувал 27-годишник од ...
сите 391 | | | веќе видена

Македонската држава и македонскиот народ живеат во секојдневие во кое се соочени со огромна здравствена и економска криза, што е излезена од контрола, но и со ...
сите 190 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

САД успешно тестираa нова ракетна одбрана

Од:
До кого (е-маил):
Порака: