САД успешно тестираа нов систем за ракетна одбрана


3 копии

Соединетите Американски Држави и официјално ја известија Русија дека одлучија да го напуштат Договорот за ликвидација на ракетите од среден и краток дострел, ...
| | веќе видена | слични
4 копии
6 копии

"До крајот на годината планираме да обезбедиме уште 100 парчиња оружје, вклучувајќи и стационарни и мобилни ракетни системи "Јарс"", рекол за весникот ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии
повеќе

Останато

На свечена церемонија со кревање на знамето на Северна Македонија, вчера во седиштето на НАТО во Брисел се означи официјалното пристапувањето на земјава во ...
сите 256 | | | веќе видена

Северна Македонија стана 30-та земја-членка на НАТО. Кои се бенефитите од пристапувањето, за земјата и за НАТО? Ова е голем ден, историски ден за Северна ...
сите 359 | | | веќе видена

Невидено е до сега и нечуено, хуманитарните акции кои ги организира било која Влада во светот да бидат платени и на терет на оние кои што им се даваат. Откако ...
сите 249 | | | веќе видена

Во сите држави од регионот властите воведоа слични мерки околу ограничувањето на движењето за спречување на ширењето на коронавирусот. Полициски час нема во ...
сите 130 | | | веќе видена

Вкупно 14 угостителски објекти се затворени во периодот од 24 часа, од 7 часот вчера до 7 часот изутринава на подрачјето на Тетово бидејќи работеле спротивно ...
сите 333 | | | веќе видена

Како дополнување на системот на центрите за јавно здравје кои земаат примероци за тестирање за коронавирус од утре почнуваат со работа мобилните екипи. ...
сите 67 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва одговори дека поранешната директорка на Кожната клиника е пуштена на домашно лекување од Клиниката за инфективни ...
сите 54 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

САД успешно тестираа нов систем за ракетна одбрана

Од:
До кого (е-маил):
Порака: