Чавков даваше наредби на Георгиевски, Пешов и на Хитлер, ама не можев да слушнам какви, сведочеше возачот на Чавков на судењето за 27 април


По Никола Димитриевски, телохранителот на Митко Чавков, на денешното судење за организираниот напад во Собранието на 27 април сведочеше и Вангел Цакончев, ...
| | веќе видена | слични

Долгото и елаборативно сведочење на началникот при МВР, Тони Алексовски, денеска беше „размрдано“ откако во вкрстеното испрашување пристапи да го испрашува ...
| | веќе видена | слични

Судењето за организираниот напад во Собранието на 27 април лани денеска продолжи со сведочењето Тони Алексовски, началник во МВР. Сведокот Алексовски е на ...
| | веќе видена | слични

Судењето за организираниот напад во Собранието на 27 април лани денеска продолжи со сведочењето Тони Алексовски, началник во МВР. „Имате телевизор во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На денешното рочиште за судењето за 27 април прв од дополнителните сведоци сведочеше Тони Алексовски, сведок кој го предложи обвинетиот Душко Лазаров. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Заменик-министерката за образование и наука Елизабета Наумовска изјави дека очекуваат пролонгирање на почетокот на учебната година со цел законско усогласување ...
сите 516 | | | веќе видена

По вчерашната најава за замрзнување на односите со шефот на државата, ВМРО-ДПМНЕ денеска консултира правници, какви чекори да преземе затоа што мандатот за ...
сите 170 | | | веќе видена

Во судар помеѓу две возила на патот Чашка –Голозинци кај село Голозинци повредени се седум лица од две возила, меѓу кои две деца. Како што информира за МИА др. ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Чавков даваше наредби на Георгиевски, Пешов и на Хитлер, ама не можев да слушнам какви, сведочеше возачот на Чавков на судењето за 27 април

Од:
До кого (е-маил):
Порака: