Чавков отиде во штабот на ВМРО-ДПМНЕ на полноќ да се види со Тодоров, сведочеше неговиот телохранител на судењето за 27 април


Наспроти тврдењата на обвинетиот Александар Василевски-Нинџа дека Митко Чавков е еден од командантите на организираниот напад на Собранието на 27 април лани ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Обвинетиот Александар Василeвски – Нинџа на денешното рочиште за ,,крвавиот четврток” предложи дополнителни докази кои смета дека треба да бидат изнесени пред ...
| | веќе видена | слични
26 копии

Судењето за настаните од 27 април минатата година во Собранието на Република Македонија продолжува денеска во Кривичниот суд со изнесување дополнителни докази ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Со презентација на дополнителни докази од вештачењето на мобилните телефони на обвинетите Љубен Арнаудов, Јохан Тарчуловски… во Кривичниот суд почна рочиштето ...
| | веќе видена | слични

Оснoвниот суд Скопје 1 испрати барање до Министерството за правда да се декласифицираат доказите кои се со назнака „Доверливо“ за да може тие да се користат во ...
| | веќе видена | слични

Коментирајќи ги случувањата во процесот за 27 април и најавеното помилување за дел од учесниците, новинарот Бранко Героски пишува дека очекувал овој процес, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Надеж дека Европскиот совет ќе даде зелено светло за почеток на пристапни преговори со унијата, изразува претседателот Стево Пендаровски во изјавата за грчкиот ...
сите 145 | | | веќе видена

Во Македонија да царува основаната перцепција за злоупотреба на моќта од политичка функција. Вршењето на јавна функција на политичари додека истовремено се ...
сите 230 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 57 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 57 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Чавков отиде во штабот на ВМРО-ДПМНЕ на полноќ да се види со Тодоров, сведочеше неговиот телохранител на судењето за 27 април

Од:
До кого (е-маил):
Порака: