Признание Македонски квалитет 2018 – промовирани националните успеси


Признание кое го доделува Сојузот на стопански комори на Македонија под покровителство на претседателот на Република Македонија. Признанијата ги доделија ...
| | веќе видена | слични

7 декември 2018, Скопје – Во присуство на брojни гости, традиционално во рамки на манифестацијата Македонски Квалитет, беа прогласени десетте добитници на ...
| | веќе видена | слични
7 копии
8 копии

Економијата и спроведувањето на неопходните структурни економски реформи во земјата кои се препорака од Европската Унија да бидат национален приоритет и да ...
| | веќе видена | слични

Интегрален текст од изјава за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Добро за нас претставува особена чест и задоволство што ќе можеме и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денес оствари средба со претставниците на Сојуз на Стопански Комори на Македонија на која беше придружуван од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Градежната компанија Адора инженеринг од претседателот на Република Македонија, Ѓорѓе Иванов доби национално признание за македонски квалитет 2018, што четврта ...
| | веќе видена | слични

Манифестацијата „Признание за македонски квалитет“ во организација на Сојузот на стопански комори на Република Македонија, под покровителство на кабинетот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, носител на листата на кандидати за пратеници од ИЕ 4, вечерва гостуваше на телевизија Алфа на емисијата ...
сите 414 | | | веќе видена

„Ние мораме и можеме да воведеме ред, дисциплина и правда, правната држава ќе функционира. Нема монтирани случаи, нема закани со ендеци, сите тефтерчиња на ...
сите 276 | | | веќе видена

„Ние сме гаранти на сите договори за тоа што директно премиерот Заев го потпиша Договорот за добрососедство со Бугарија, а Министерот Димитров го потпиша ...
сите 210 | | | веќе видена

Лидерот на БЕСА Биљал Касами, кој е носител на заедничката пратеничка листа предводена од СДСМ во шестата изборна единица, во тетовско Теарце истакна дека сите ...
сите 111 | | | веќе видена

Нашиот став поврзан и со едниот и со другиот договор е јасен и тука е непроменет. Ниту со договорот со Бугарија, ниту пак со нашиот јужен сосед. Ние ниту сме ...
сите 186 | | | веќе видена

Во првото полугодие од 2020 година извршен е поврат на ДДВ кон фирмите од 12,7 милијарди денари или 206,5 милиони евра, што е за 6 отсто повеќе во однос на ...
сите 151 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Признание Македонски квалитет 2018 – промовирани националните успеси

Од:
До кого (е-маил):
Порака: