Тажна вест: Почина актерката Љупка Арсова Џундева

6 копии

Префинета дама на Македонскиот народен театар (МНТ), актерка дискретна во радоста и тагата, актерка со љубов и почит кон сите, беа дел од топлите зборови кои ...
| | веќе видена | слични

Комеморацијата за актерката Љупка Арсова Џундева ќе се одржи денеска во 12 часот, на големата сцена во НУ Македонски народен театар, соопштуваат од театарот. ...
| | веќе видена | слични

Макар што зад себе има повеќе од пет децении континуиран стаж (дебитирала 1951), оваа рафинирана актерка успеала целосно да ги сочува грацилноста, искреноста и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пред пратениците следната недела во Собранието ќе се најде новиот текст на законот за Јавно обвинителство, со кој Специјалното јавно обвинителство ќе се ...
сите 140 | | | веќе видена

Јавното обвинителство за организиран криминал во куса изјава за „Република“ демантира дека за специјалната јавна обвинителка Катица Јанева е издадена наредба ...
сите 339 | | | веќе видена

Откако го освои Вимблдон, најдобриот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ, со семејството дојде на летување во Хрватска. Тој пред неколку дена стигна на Корчула, па ...
сите 249 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тажна вест: Почина актерката Љупка Арсова Џундева

Од:
До кого (е-маил):
Порака: