Најсјаната комета оди кон Земјата: Ќе помина покрај нас и може да се види со голо око, еве кога

2 копии

Најсјаната комета, наречена "46P/Wirtanen", ќе помине наредната недела покрај Земјата и тоа ќе биде една од најблиската средба на таква врста на небесно тело ...
| | веќе видена | слични

Вечерва на небото ќе може да се забележи дождот од метеори Геминиди, додека на 16 декември ќе може да се забележи „Божинката комета“, која оваа година е ...
| | веќе видена | слични

Останато

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне претежно во крајните планински региони ќе има услови за појава на краткотрајна нестабилност ...
сите 276 | | | веќе видена

Како Управата за семе и саден материјал би можела да блокира капитални инвестиции, да добие замерки од меѓународната заедница, или да не работи транспарентно, ...
сите 90 | | | веќе видена

Ако СЈО не продолжи да постои, корупцијата во државата ќе продолжи, изјави во интервју за Гласот на Америка претседателот на Асоцијацијата на обвинители во ...
сите 148 | | | веќе видена

Една трудница е пренесена во болница, а имало повеќе рушења на фасади од згради во Атина при земјотресот од 5.1 степени. Еден турист е полесно повреден кога ...
сите 194 | | | веќе видена

Министерството за правда го објави новиот Предлог-закон за Јавно обвинителство во кој, како што наведуваат во соопштение, се здружуваат постојните капацитети ...
сите 71 | | | веќе видена

Откако се обелодени случајот „Рекет” во кој е уапсен Бојан Јовановски или Боки 13, а истиот ден таа реши да ја депонира оставката, Катица Јанева стана топ тема ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најсјаната комета оди кон Земјата: Ќе помина покрај нас и може да се види со голо око, еве кога

Од:
До кого (е-маил):
Порака: