Заев: Нема да бидеме северномакедонци, а нема да го носиме ни срамот на фиромци


Нема да бидеме северномакедонци, а нема да го носиме ни срамот на фиромци, треба да размислиме и што ќе им оставиме на нашите деца – рече денеска премиерот ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Во Штип и Тетово денеска ќе се одржат последните две од вкупно петте јавни дебати што ги организира Владата за четирите нацрт-амандмани. Претседателот на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

На третата јавна дебата посветена на четирите нацрт-амандмани на Уставот согласно Договорот од Преспа се отвори и прашањето за надминување на проблемот со ...
| | веќе видена | слични

Со компромисното решение Република Северна Македонија е задржано името на државата Maкедонија, со што не се загрозува идентитетот на македонскиот народ, туку ...
| | веќе видена | слични

Празни столчиња на третата јавна дебата за нацрт – амандманите за уставните измени. Академиците побараа Преспанскиот договор да биде уставна категорија и да ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи Никола Димитров на третата дебата за нацрт-амандманите на Уставот во Македонската академија на науките и уметностите (МАНУ) ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ако СЈО не продолжи да постои, корупцијата во државата ќе продолжи, изјави во интервју за Гласот на Америка претседателот на Асоцијацијата на обвинители во ...
сите 266 | | | веќе видена

Откако јавно им ги прочита имињата, премиерот Зоран Заев се пишмани, па врати дел од разрешените директори. Двајца од десетината директори сепак ќе останат на ...
сите 20 | | | веќе видена

Една трудница е пренесена во болница, а имало повеќе рушења на фасади од згради во Атина при земјотресот од 5.1 степени. Еден турист е полесно повреден кога ...
сите 194 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Нема да бидеме северномакедонци, а нема да го носиме ни срамот на фиромци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: