Дебата за прогресивниот данок – Рамниот данок оди во прилог на богатите


Владата планира и може да го воведе прогресивниот данок. Рамниот данок не ги даде посакуваните ефекти и оди во прилог на најбогатите. Ова беше истакнато на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Генерално ние сме против целиот концепт на прогресивно оданочување за целосно останување на законот за пропорционално оданочување, како што власта милува да го ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Надоместоците на трошоци за настани од здруженија на граѓани нема да се даночат, без разлика колку ќе траат. Ова беше барање на повеќе од 80 граѓански ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Дали е богат ИТ-инженер, универзитетски професор или менаџер во ТИРЗ зона, наспроти група луѓе кои стекнале капитал на различен начин во минатото, праша ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Министре Тевдовски, до кога ќе го практикувате овој арогантен однос кон Собранието? Ја напуштате дебатата без збор. Со овие зборови пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со почеток на новата календарска година, Македонија го воведува прогресивниот данок на доход. За бруто плата во висина до 90.000 денари, се применува даночна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Охрид, 12. јули 2019 (ИНПРЕС) – Засега до општината нема поднесени барања од граѓани за обесштетување, по завчерашното невреме што го зафати Охридскиот регион, ...
сите 144 | | | веќе видена

Руските пранкери кои го имитираат поранешниот украински претседател, Петро Порошенко, и кои им се јавуваат по телефон и ги лажат политичарите и светските ...
сите 218 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дебата за прогресивниот данок – Рамниот данок оди во прилог на богатите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: