СДСМ: Растот на БДП од 3 отсто е потврда за успешноста на економските политики на Владата


Последниот официјален податок на Државниот завод за статистика, што покажува раст на Бруто домашниот производ од 3 отсто во третото тримесечје од 2018 година ...
| | веќе видена | слични

СДСМ реагира на серијата соопштенија на ВМРО-ДПМНЕ, кажувајќи дека зад тие соопштенија се крие Христијан Мицкоски кој одново не кажал која е алтернативата за ...
| | веќе видена | слични

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани граѓани, почитувани медиуми, Господине Зоран Заев, ајде, ...
| | веќе видена | слични
8 копии

За да може да учествува на каков било ТВ дуел Христијан Мицкоски прво треба да собере храброст и да каже јасен став за најважните прашања за иднината на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пионот Христијан Мицкоски повторно се сокри зад нервозни соопштенија од неговата ВМРО-ДПМНЕ. Мицкоски не одговори за неговата улога во настаните на 27 април ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Изјава за медиуми, Костадин Костадинов, пратеник и портпарол на СДСМ Скопје, 13.12.2018 Почитувани новинари, почитувани граѓани, Пред насилниот упад во ...
| | веќе видена | слични

Мицкоски, охрабри се, кажи јасен став, која е алтернативата на ЕУ и НАТО? Мицкоски, кажи зошто си против НАТО, зошто си против ЕУ? Освен што ги брани ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пред насилниот упад во Собранието на Република Македонија, Никола Груевски за претседател на кадровата комисија во ВМРО-ДПМНЕ го назначува Христијан Мицкоски - ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, го повика Заев на ТВ Дуел. Мицкоски ова го побара на вечерашниот протестен марш на опозициската партија. Ајде до крајот на месецов очи в ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ако СЈО не продолжи да постои, корупцијата во државата ќе продолжи, изјави во интервју за Гласот на Америка претседателот на Асоцијацијата на обвинители во ...
сите 266 | | | веќе видена

Откако јавно им ги прочита имињата, премиерот Зоран Заев се пишмани, па врати дел од разрешените директори. Двајца од десетината директори сепак ќе останат на ...
сите 20 | | | веќе видена

Една трудница е пренесена во болница, а имало повеќе рушења на фасади од згради во Атина при земјотресот од 5.1 степени. Еден турист е полесно повреден кога ...
сите 194 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Растот на БДП од 3 отсто е потврда за успешноста на економските политики на Владата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: