Продолжуваат протестите на средношколците во Франција


На интернет се појавила видео снимка од брутално апсење на студенти кои во Париз протестирале и предизвикала бес пред новите протести најавени за викендот. На ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Средношколците во Франција неделава го блокираа пристапот до голем број на средни училишта низ целата земја во знак на протест против реформите на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Видео-снимки на кои редици француски средношколци се клекнати на колена, со рацете на главите, некои поставени пред ѕид додека полицајци со шлемови и вооружени ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Останато

Владата на денешната седница ја разгледа Информацијата за формирање меѓуресорска работна група за обезбедување натамошен квалитетен развој и имплементација на ...
сите 80 | | | веќе видена

Охрид, 12. јули 2019 (ИНПРЕС) – Засега до општината нема поднесени барања од граѓани за обесштетување, по завчерашното невреме што го зафати Охридскиот регион, ...
сите 139 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 102 | | | веќе видена

Ова е тајната на „хроно исхраната” – Јадете колку сакате а топите килограми Хроно исхраната неколку години по ред е многу користена во светот, како начин за ...
сите 155 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Продолжуваат протестите на средношколците во Франција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: