Три проценти раст на БДП во третото тримесечје од 2018 година


Во нестабилни времиња и без поддршка од државата домашните компании успеаваат да остварат раст и да креираат нови работни места. Бизнисмените во прилогот на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Сите индикатори покажуваат дека има огромна перспектива и надеж за економскиот раст и развој. Секако, тоа е возможно со развој на бизнис-секторот, на ...
| | веќе видена | слични

Сите индикатори покажуваат дека има огромна перспектива за економскиот раст. Третиот квартал заврши со пораст на извозот од 16,4%, индустриското производство ...
| | веќе видена | слични

Економијата порасна за 3%, објави државната статистика. Најголем раст има кај секторот уметност, забава и рекреација 17%, трговија 9,4% и стручнина и научни ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Германското индустриско производство објави неочекуван пад во октомври, зголемувајќи се со уште еден сигнал дека трендот на економско „ладење“ во Европа ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поставена е стабилнa основа за понатамошен раст и развој на економијата, базиран на реалната моќ на стопанството. Со 3% раст на БДП во третиот квартал, се ...
| | веќе видена | слични

Обложувалниците, казината, трговијата, тоа се главните двигатели на економијата во третиот квартал. БДП во претпослендото тромесечие порасна за 3%. И ...
| | веќе видена | слични

Останато

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне претежно во крајните планински региони ќе има услови за појава на краткотрајна нестабилност ...
сите 278 | | | веќе видена

Како Управата за семе и саден материјал би можела да блокира капитални инвестиции, да добие замерки од меѓународната заедница, или да не работи транспарентно, ...
сите 91 | | | веќе видена

Ако СЈО не продолжи да постои, корупцијата во државата ќе продолжи, изјави во интервју за Гласот на Америка претседателот на Асоцијацијата на обвинители во ...
сите 148 | | | веќе видена

Една трудница е пренесена во болница, а имало повеќе рушења на фасади од згради во Атина при земјотресот од 5.1 степени. Еден турист е полесно повреден кога ...
сите 194 | | | веќе видена

Откако се обелодени случајот „Рекет” во кој е уапсен Бојан Јовановски или Боки 13, а истиот ден таа реши да ја депонира оставката, Катица Јанева стана топ тема ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Три проценти раст на БДП во третото тримесечје од 2018 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: