Кому му следува К-15? Остануваат уште три недели за исплата!

2 копии

Вработените во приватниот сектор, до крајот на годината ќе добијат регрес за годишен одмор попознат како К-15 во износ од минимални 9.610 денари. Според ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Една година откако законски е регулирано исплаќањето на минимална плата во износ од 12.000 денари, а многу е јасно дека се прават злоупотреби. Дел од ...
| | веќе видена | слични

Ефектите од зголемувањето на минималната плата на околу 12.000 денари се позитивни и оваа висина може да ја поднесат работодавците во Македонија, но треба да ...
| | веќе видена | слични

Освен тоа се уште има кршење на работничките права и дел од платата мора работниците да ја враќаат. Ова го покажува студијата која ја направи Институтот за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес заедно со носителот на изборна единица 2, Владо Мисајловски ја посетија општината Шуто Оризари. При ...
сите 482 | | | веќе видена

Ова е време кога се потребни силни, брзи одлуки, но одлуку донесени со многу знаење, со институционална соработка и секкао со многу работа. Владата предводена ...
сите 519 | | | веќе видена

Штипското Инфективно одделение во попладневните часови ќе го заземе и просторот на Одделението за неврологија, од причини што и дополнителните болнички кревети ...
сите 495 | | | веќе видена

Во наредните денови ситуацијата внимателно ќе се мониторира, а надлежните институции ќе се консултираат со епидемиолозите пред да се носи одлуката. Границите ...
сите 421 | | | веќе видена

Во Основното јавно обвинителство Скопје денеска Бојан Јовановски – Боки 13, продолжи со поднесувањето на кривични пријави на записник поврзани со предметите ...
сите 146 | | | веќе видена

Кандидатот на ДУИ за премиер Насер Зибери денеска во паркот Чаир се сретна со младите на кои им ги презентираше младинските политики и заложби за првите 100 ...
сите 214 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кому му следува К-15? Остануваат уште три недели за исплата!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: