Тинејџерите кои ја предводат битката против климатските промени

Грета Тунберг им одржа лекција на светските лидери на Самитот на Обединетите нации за климатски промени, кој започна во понеделникот. „Во изминатите 25 години, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Полскиот претседател на конференцијата за климатските промни на ОН, Михал Куртика изјави дека меѓународните разговори по ова прашање влегуваат во „критична ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Конференцијата на ОН за климата што се одржува во Катовице, Полска, денеска влезе во својата последна и најважна фаза со пристигнување на министрите кои треба ...
| | веќе видена | слични

Обидите да се вклучат клучните научни извештаи во официјалните документи на климатската конференција во Катовице не успеаа. Научниците доставија високо ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Активисти од целиот свет денес излегоа на улиците во Катовице, Полска да маршираат за да испратат порака на државите дека мора да ги забрзаат и зголемат своите ...
| | веќе видена | слични

Последниот извештај на Секретаријатот под рамковната конвенција за климатски промени на ООН покажува дека државите започнале со напори кон исполнување на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Животот на милиони луѓе во светот би можел да се спаси секоја година до 2050-та, кога би се намалило загадувањето на воздухот, а тоа е зацртано во Парискиот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Зијадин Села од Алијансата за Албанците објави неколку забелешки за владиниот предлог закон за Јавното обвинитeeлство. Тој истакна дека ќе се обидат да ...
сите 214 | | | веќе видена

Специјалната јавна обвинителка по осум дена молк денеска се обрати на прес конференција во Специјалното јавно обвинителство. Катица Јанева рече дека ...
сите 91 | | | веќе видена

Денеска до Собранието на Република Северна Македонија се доставува Предлог законот за Јавното обвинителство што е во интерес на реформите и правдата. Со новото ...
сите 192 | | | веќе видена

Фејсбук статус на пратеникот на СДСМ, Александар Кирацовски: Случајот „Рекет“ е олицетворение на рекет-културата којашто како лоша практика се создаде за време ...
сите 36 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тинејџерите кои ја предводат битката против климатските промени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: