Два американски авиони паднаа во морето кај Јапонија

2 копии

Авион од военото воздухопловство на САД падна во вода кај база на островот Оаху во Пацификот, јави „Еј-би-си“. Ловецот падна неколку минути по полетувањето од ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Маринскиот корпус на САД денеска ја потврди смртта на петмина војници кои исчезнаа откако два американски воени авиони се судрија кај брегот на Јапонија, со ...
| | веќе видена | слични

Само во последните неколку години, Русија ѝ продаде на Венецуела воена опрема вредна повеќе стотина милиони долари, иако во оваа јужноамериканска земја владее ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Најмалку еден маринец загина, а петмина уште се водат за исчезнати во инцидентот во кој два американски авиони се удрија еден во друг и паднаа во морето во ...
| | веќе видена | слични

Еден од спасените маринци по сударот е во лоша состојба , а вториот е прогласен за мртов по сударот на два воени авиони , кои паднаа во морето во близина на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Како ќе стигне власта до 2/ 3 мнозинство за законот со кој СЈО останува дел од организиран криминал? Ќе има ли нови пазарање во законодавниот дом или пак ќе ...
сите 162 | | | веќе видена

Штитење на криминалци и сокривање на криминалот е одлика единственo на ВМРО-ДПМНЕ. Единствениот криминален октопод е сместен во Будимпешта и е раководен од ...
сите 179 | | | веќе видена

Британското списание „The Sun“ пишува дека бракот на најдобриот тенисер на светот има проблеми. Англичаните во текот на Вимблдон го покажаа своето вистинско ...
сите 130 | | | веќе видена

Фејсбук статус на пратеникот на СДСМ, Александар Кирацовски: Случајот „Рекет“ е олицетворение на рекет-културата којашто како лоша практика се создаде за време ...
сите 36 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Два американски авиони паднаа во морето кај Јапонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: