СОУ „Љупчо Сантов“ во партнерски проект од програмата Еразмус+ за примена на информатичка технологија

05.12.2018 Со потпишувањето на договорот за соработка во СОУ „Љупчо Сантов“ започна проектот „АР ЕДУ“ - „Едукативен модул со проширена реалност - развој и ...
| | веќе видена | слични

11.12.2018 „Ние сме попаметни од технологијата“ е насловот на проектот во кој што учествуваат и ученици и наставниот кадар од СОУ „Љупчо Сантов“ Кочани. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во Куманово досега се регистирани 85 случаи на заболени лица од коронавирус. Само во текот на вчерашниот ден се забележани 23 нови случаи. Општина Куманово ...
сите 751 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 192 | | | веќе видена

Адмиралот Џејмс Фого, командант на Здружената команда на НАТО во Неапол, и посака добредојде на нашата земја. -Ми претставува голема чест да и посакам ...
сите 91 | | | веќе видена

За Стопанската Комора на Северо-Западна Македонија (СКСЗМ) неприфатлива е одлуката за ограничување на движењето на граѓаните на Куманово во текот на целиот ...
сите 201 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СОУ „Љупчо Сантов“ во партнерски проект од програмата Еразмус+ за примена на информатичка технологија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: